Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Νίκη της ΔΟΞΑΣ 2016 κόντρα στην ΑΕΛ στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε ο εξ αναβολής αγώνας της 4ης αγωνιστικής ανάμεσα σε ΔΟΞΑ 2016 και ΑΕΛ με την ομάδα της Δόξας να πανηγυρίζει την νίκη.

Η ΔΟΞΑ 2016 υποδέχτηκε σήμερα στις 17.00 στο γήπεδο Αδριανής τα κορίτσια της Λάρισας για τον εξ αναβολής αγώνα της 4ης αγωνιστικής, της οποίας επικράτησε με τελικό σκορ αγώνα 2-0 και έσπασε το νικηφόρο σερί των ”βυσσινί” κοριτσιών.

Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα κρίθηκε στα μόλις πρώτα 8 λεπτά της αναμέτρησης.

Συγκεκριμένα για το πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο γήπεδο με τις γηπεδούχες να ανοίγουν το σκορ στο  6′ της αναμέτρησης με την Μπιζεργιανίδου να κάνει το 1-0.

Μέσα σε δύο λεπτά και συγκεκριμένα στο 8′ η Κοτσάκι σημείωσε το δεύτερο τέρμα στην εστία της Λάρισας διαμορφώνοντας έτσι όπως αποδείχτηκε και το τελικό 2-0.