Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο: Τα βλέμματα στην Τρίπολη

Ορίστηκαν οι αγώνες και οι διαιτητές της 13ης αγωνιστικής στην Α’ Εθνική Γυναικών.Oι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 27 και την Κυριακή 28 Ιανουαρίου, με την αναμέτρηση του πρωτοπόρου ΠΑΟΚ με τον τέταρτο της βαθμολογίας Αστέρα στην Τρίπολη να κλέβει την παράσταση. Ο δεύτερος στην κατάταξη Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει στα Τρίκαλα τη ΘΕΟΝΗ, ενώ στη Λάρισα η ΑΕΛ υποδέχεται το φορμαρισμένο ΟΦΗ.

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

27/1, 13:45: Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ (Δημοτικό Φιλικών): Στάμος Βασίλειος (Ηλείας), Α’: Καραμπέτσος Χρήστος (Μεσσηνίας), Β’: Νικολόπουλος Παναγιώτης (Μεσσηνίας), 4ος: Μαυροειδοπούλου Αλεξάνδρα (Ηλείας) (Μετάδoση από Action 24)

28/1, 13:00: ΑΕΚ – Σειρήνες Γρεβενών (Δημοτικό Ελληνικού): Γιανναράκης Ιωάννης (Πειραιώς), Α’: Γκάρα Στυλιανή (Πειραιώς), Β’: Κορομπόκη Αναστασία (Κέρκυρας)

28/1, 15:00: Ολυμπιάδα Υμηττού – Ελπίδες Καρδίτσας (Δημοτικό Υμηττού): Στεφανοπούλου Ευαγγελία (Αθηνών), Α’: Ζερβού Νικολέτα-Παταπία (Αθηνών), Β’: Λώνη Ευθυμία (Αθηνών)

28/1, 11:30: ΑΕΛ – ΟΦΗ (Δημοτικό Νεάπολης Λάρισας): Πέτσας Σωτήριος (Τρικάλων), Α’: Παπαγεωργόπουλος Παναγιώτης (Τρικάλων), Β’: Αλεξόπουλος Χρήστος (Τρικάλων)

28/1, 15:00: ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 – Παναθηναϊκός (Δημοτικό Τρικάλων): Δεληγιάννη Αλεξάνδρα (Λάρισας), Α’: Μπουρονίκος Μιλτιάδης (Λάρισας), Β’: Νάκας Χρήστος (Λάρισας)

28/1, 15:00: Βόλος 2004 – ΓΠΟ Καστοριάς (ΕΑΚ Βόλου): Γκουντέλας Στέργιος (Καρδίτσας), Α’: Καλογριανίτης Απόστολος (Καρδίτσας), Β’: Κουτσώνης Αθανάσιος (Καρδίτσας)

28/1, 15:00: Νέες Ατρομήτου – ΑΟ ΡΕΑ (Δημοτικό Χωράφας): Λάμπρου Βασίλειος (Δυτικής Αττικής), Α’: Τσάλλα Ηλιάνα (Δυτικής Αττικής), Β’: Λώνη Ευθυμία (Αθηνών)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΠΑΟΚ 36 (47-4) (12)
    2. Παναθηναϊκός 28 (39-8) (12)
    3. ΟΦΗ 27 (23-8) (11)
    4. Αστέρας Τρίπολης 21 (25-8) (11)
    5. ΑΟ ΡΕΑ 21 (18-11) (12)
    6. ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 19 (23-12) (11)
    7. Νέες Ατρομήτου 19 (21-23) (12)
    8. ΑΕΚ 18 (13-5) (11)
    9. ΓΠΟ Καστοριάς 10 (13-20) (11)
    10. Βόλος 2004 9 (12-28) (12)
    11. ΑΕΛ 7 (6-19) (10)
    12. Σειρήνες Γρεβενών 7 (9-28) (11)
    13. Ολυμπιάδα Υμηττού 5 (10-28) (12)
    14. Ελπίδες Καρδίτσας 1 (4-61) (12)

 

Εκκρεμούν οι αγώνες: ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 – ΑΕΛ (10η αγωνιστική), Σειρήνες Γρεβενών – Αστέρας Τρίπολης, ΟΦΗ – ΑΕΚ, ΓΠΟ Καστοριάς – ΑΕΛ (12η αγωνιστική).