Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα και βαθμολογίες στη Β’ Εθνική (12η αγων.)

Με τους αγώνες της 12ης αγωνιστικής, που ήταν η πρώτη του δεύτερου γύρου, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Δόξα 2016 – Ροδόπη 87 4-0

Αίαντας Πυλαίας – Μέντεκας Καλαμαριάς 0-3

Βόλος ΝΠΣ – Νεφέλες 1-0

Άρης Θεσσαλονίκης – Βέροια Ladies 3-0 α.α.

Ρεπό: Λέοντες

2ος όμιλος

Φείδων Άργους – ΓΠΟ Γιάννενα 2-1

ΑΟΠΚ Πατίστα – Άρης Πατρών 1-1

Φλαμίνγκο Μεσολογγίου – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 3-0

Δόξα Πηγαδακίων – ΑΠΣ Τίγρεις Αναβολή

Ρεπό: Ίκαρος Πετρωτού

3ος όμιλος

Λεοντικός Κηφισιάς – Νέες Εργοτέλη 2-0

ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας – ΠΓΑΟ Χαλκίδας 3-0

ΑΟ Χανιά – ΠΑΣ Αθηνών 1966 1-2

Άβαντες Χαλκίδας – Οδυσσέας Μοσχάτου 0-3 α.α.

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

4ος όμιλος

Πήγασος Θριασίου – ΠΟ Άγιος Θωμάς 3-0

ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού – Ατρόμητος Αθηνών 0-5

Ακράτητος Άνω Λιοσίων – Ιάσων Ιλίου 2-1

ΑΠΣ Σαπφώ – ΑΟ Βριλησσίων 0-3

Ρεπό: ΑΟ Αγίας Παρασκευής

 

Την Τετάρτη 7/2 διεξήχθη ο εξ αναβολής αγώνας για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου, Δόξα Πηγαδακίων – ΑΟΠΚ Πατίστα 3-0.

 

 

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 28 (9-1-0) (43-2) (8*)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 25 (8-1-1) (20-5) (10*)
3. Μέντεκας Καλαμαριάς 22 (7-1-3) (19-14) (11)
4. Λέοντες 20 (6-2-1) (30-7) (9)
5. Νεφέλες 14 (4-2-5) (15-23) (11)
6. Βόλος ΝΠΣ 11 (3-2-6) (20-17) (11)
7. Αίαντας Πυλαίας 10 (3-1-7) (11-21) (10*)
8. Ροδόπη 87 5 (1-2-7) (13-25) (10)
9. Βέροια Ladies 0 (0-0-11) (2-59) (7)
(Η Βέροια αποχώρησε από το πρωτάθλημα – Με αστερίσκο οι ομάδες που πήραν τους βαθμούς α.α. όλες στον δεύτερο γύρο)

 

2ος όμιλος
1. Ίκαρος Πετρωτού 27 (9-0-1) (32-4) (10)
2. Φείδων Άργους 25 (8-1-1) (28-4) (10)
3. Δόξα Πηγαδακίων 21 (6-3-1) (17-5) (10)
4. Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 18 (5-3-3) (19-16) (11)
5. ΑΠΣ Τίγρεις 13 (3-4-3) (14-12) (10)
6. ΓΠΟ Γιάννενα 12 (3-3-4) (12-13) (10)
7. ΑΟΠΚ Πατίστα 6 (1-3-7) (8-25) (11)
8. Άρης Πατρών 4 (0-4-7) (8-30) (11)
9. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 4 (1-1-9) (4-33) (11)

 

3ος όμιλος
1. Λεοντικός Κηφισιάς 28 (9-1-1) (36-5) (10)
2. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 25 (8-1-2) (25-8) (10)
3. Οδυσσέας Μοσχάτου 24 (7-3-0) (32-7) (9*)
4. ΑΕ Μυκόνου 17 (5-2-2) (16-11) (8)
5. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 16 (5-1-5) (11-17) (10)
6. ΠΑΣ Αθηνών 1966 11 (3-2-6) (16-24) (10)
7. Νέες Εργοτέλη 10 (3-1-7) (16-24) (9*)
8. ΑΟ Χανιά 4 (1-1-8) (6-32) (9)
9. Άβαντες Χαλκίδας -15 (0-0-10) (0-30)
(Στις Αβαντίδες Χαλκίδας επιβλήθηκε αποβολή από το πρωτάθλημα και υποβιβασμός στην κατώτερη κατηγορία, καθώς και αφαίρεση 15 βαθμών από το φετινό και 10 βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα. – Όλες οι ομάδες έχουν πάρει τους βαθμούς α.α. στον πρώτο γύρο, με αστερίσκο οι ομάδες που τους έχουν πάρει στον δεύτερο γύρο)

 

4ος όμιλος
1. ΑΟ Αγίας Παρασκευής 30 (10-0-0) (32-3) (10)
2. Ατρόμητος Αθηνών 27 (9-0-1) (38-1) (10)
3. Πήγασος Θριασίου 23 (7-2-2) (25-9) (11)
4. ΑΟ Βριλησσίων 15 (5-0-6) (17-18) (11)
5. ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 15 (5-0-5) (13-17) (10)
6. Ιάσων Ιλίου 11 (3-2-6) (9-22) (11)
7. ΑΠΣ Σαπφώ 9 (2-3-6) (8-21) (11)
8. Ακράτητος Άνω Λιοσίων 7 (2-1-8) (7-32) (11)
9. ΠΟ Άγιος Θωμάς 3 (1-0-9) (2-25) (10)

 

Εκκρεμούν οι αγώνες: Άρης Θεσσαλονίκης – Λέοντες (1ος όμιλος, 9η αγωνιστική) ΑΟ Χανιά – ΑΕ Μυκόνου (3ος όμιλος, 7η αγωνιστική), Δόξα Πηγαδακίων – ΑΠΣ Τίγρεις (2ος όμιλος, 12η αγωνιστική)

 

Η επόμενη (13η) αγωνιστική:

1ος όμιλος

Νεφέλες – Αίαντας Πυλαίας

Λέοντες – Δόξα 2016

Μέντεκας Καλαμαριάς – Άρης Θεσσαλονίκης

Βέροια Ladies – Ροδόπη 87

Ρεπό: Βόλος ΝΠΣ

2ος όμιλος

Ατρόμητος Ζαρουχλέικων – ΑΟΠΚ Πατίστα

Ίκαρος Πετρωτού – Φείδων Άργους

Άρης Πατρών – Δόξα Πηγαδακίων

ΑΠΣ Τίγρεις – ΓΠΟ Γιάννενα

Ρεπό: Φλαμίνγκο Μεσολογγίου

3ος όμιλος

ΠΑΣ Αθηνών 1966 – ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας

ΠΓΑΟ Χαλκίδας – Λεοντικός Κηφισιάς

Νέες Εργοτέλη – Οδυσσέας Μοσχάτου

ΑΕ Μυκόνου – Άβαντες Χαλκίδας

Ρεπό: ΑΟ Χανιά

4ος όμιλος

ΑΟ Βριλησσίων – Ακράτητος Άνω Λιοσίων

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού

Ιάσων Ιλίου – Πήγασος Θριασίου

ΠΟ Άγιος Θωμάς – Ατρόμητος Αθηνών

Ρεπό: ΑΠΣ Σαπφώ