Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Πόλο: Το πανόραμα και η τελική κατάταξη στην Ντόχα

Α΄ ΦΑΣΗ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 4/2

Καζακστάν-Βραζιλία         16-15 πεν. (κ.α. 10-10)

ΗΠΑ-Ολλανδία               10-8

Τρίτη 6/2

Ολλανδία-Καζακστάν         27-4

Βραζιλία-ΗΠΑ                5-21

Πέμπτη 8/2

Βραζιλία-Ολλανδία           5-27

ΗΠΑ-Καζακστάν              32-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)

ΗΠΑ 63-16 9

Ολλανδία 62-19 6

Καζακστάν 23-74 2

Βραζιλία 25-64 1

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 4/2

Κίνα-Ισπανία                5-18

ΕΛΛΑΔΑ-Γαλλία              11-6

Τρίτη 6/2

Γαλλία-Κίνα                10-11 πεν. (κ.α. 6-6)

Ισπανία-ΕΛΛΑΔΑ             16-8

Πέμπτη 8/2

Ισπανία-Γαλλία             14-7

ΕΛΛΑΔΑ-Κίνα                22-9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)

Ισπανία 48-20 9

ΕΛΛΑΔΑ 41-31 6

Κίνα 25-50 2

Γαλλία 23-36 1

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 4/2

Αυστραλία-Σινγκαπούρη      32-1

Ουγγαρία-Νέα Ζηλανδία      19-8

Τρίτη 6/2

Νέα Ζηλανδία-Αυστραλία      6-13

Σινγκαπούρη-Ουγγαρία        2-39

Πέμπτη 8/2

Σινγκαπούρη-Νέα Ζηλανδία    4-30

Ουγγαρία-Αυστραλία         13-9

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)

Ουγγαρία 71-19 9

Αυστραλία 54-20 6

Ν. Ζηλανδία 44-36 3

Σινγκαπούρη 7-101 0

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή 4/2

Βρετανία-Ιταλία     10-22

Νότια Αφρική-Καναδάς        2-24

Τρίτη 6/2

Καναδάς-Βρετανία    20-5

Ιταλία-Νότια Αφρική        25-3

Πέμπτη 8/2

Νότια Αφρική-Βρετανία  5-14

Ιταλία-Καναδάς             12-8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 3 αγώνες)

Ιταλία 59-21 9

Καναδάς 52-19 6

Βρετανία 29-47 3

Ν. Αφρική 10-63 0

 

Β΄ ΦΑΣΗ

Σάββατο 10/2

Θέσεις 13-16

Βραζιλία-Γαλλία 8-17

Σινγκαπούρη-Νότια Αφρική 6-20

Αγώνες για πρόκριση στους «8»

Ολλανδία-Κίνα 16-14

Καζακστάν-ΕΛΛΑΔΑ 5-24

Αυστραλία-Μεγ. Βρετανία 20-8

Νέα Ζηλανδία-Καναδάς 12-14

Δευτέρα 12/2

Θέσεις 15-16

Βραζιλία-Σινγκαπούρη 18-2

Θέσεις 13-14

Γαλλία-Νότια Αφρική 19-8

Θέσεις 9-12

Κίνα- Βρετανία 15-10

Καζακστάν-Νέα Ζηλανδία 8-23

Προημιτελικοί

ΗΠΑ-Αυστραλία 10-9

Ισπανία-Καναδάς 12-9

Ουγγαρία-Ολλανδία 13-12 πεν. (κ.α. 8-8)

Ιταλία-ΕΛΛΑΔΑ 12-14

 

Τετάρτη 14/2

Θέσεις 11-12

Βρετανία-Καζακστάν 8-6

Θέσεις 9-10

Κίνα-Νέα Ζηλανδία 15-16

Θέσεις 5-8

Αυστραλία-Καναδάς 10-8

Ολλανδία-Ιταλία 10-5

Ημιτελικοί

ΗΠΑ-Ισπανία 11-9

Ουγγαρία-ΕΛΛΑΔΑ 13-11 πεν. (κ.α. 9-9)

 

Παρασκευή 16/2

Θέσεις 7-8

Καναδάς-Ιταλία 12-18

Θέσεις 5-6

Αυστραλία-Ολλανδία 8-10

«ΜΙΚΡΟΣ» ΤΕΛΙΚΟΣ Ισπανία-ΕΛΛΑΔΑ 10-9

ΤΕΛΙΚΟΣ ΗΠΑ-Ουγγαρία 8-7

 

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

  1. ΗΠΑ
  2. Ουγγαρία
  3. Ισπανία
  4. ΕΛΛΑΔΑ
  5. ΟΛλανδία
  6. Αυστραλία
  7. Ιταλία
  8. Καναδάς
  9. Νέα Ζηλανδία
  10. Κίνα
  11. Μεγάλη Βρετανία
  12. Καζακστάν
  13. Γαλλία
  14. Νότια Αφρική
  15. Βραζιλία
  16. Σινγκαπούρη