Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο/Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (11η αγων.)

Με τους αγώνες της 11ης αγωνιστικής, που ήταν η πρώτη του δεύτερου γύρου, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών.

Τις κούρσες οδηγούν: Στον 1ο όμιλο η Δόξα 2016, στο 2ο όμιλο ο Ίκαρος Πετρωτού, στον 3ο όμιλο ο Λεοντικός Κηφισιάς και στον 4ο όμιλο ο ΑΟ Αγίας Παρασκευής.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος

Άρης Θεσσαλονίκης – Αίαντας Πυλαίας 2-0

Λέοντες – Νεφέλες 8-1

Μέντεκας Καλαμαριάς – Βόλος ΝΠΣ 1-0

Βέροια Ladies – Δόξα 2016 0-3 α.α.

Ρεπό: Ροδόπη 87

 

2ος όμιλος

ΑΠΣ Τίγρεις – Φείδων Άργους 1-1

Ίκαρος Πετρωτού – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 5-0

Άρης Πατρών – Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 0-4

Δόξα Πηγαδακίων – ΑΟΠΚ Πατίστα Αναβολή

Ρεπό: ΓΠΟ Γιάννενα

 

3ος όμιλος

Λεοντικός Κηφισιάς – ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 2-0

ΑΕ Μυκόνου – ΠΑΣ Αθηνών 1966 1-1

ΠΓΑΟ Χαλκίδας – ΑΟ Χανιά 0-0

Νέες Εργοτέλη – Άβαντες Χαλκίδας 3-0 α.α.

Ρεπό: Οδυσσέας Μοσχάτου

 

4ος όμιλος

Πήγασος Θριασίου – Ακράτητος Άνω Λιοσίων 4-0

ΠΟ Άγιος Θωμάς – ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 0-2

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – ΑΟ Βριλησσίων 4-1

Ιάσων Ιλίου – ΑΠΣ Σαπφώ 3-2

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 25 (8-1-0) (39-2) (7*)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 22 (7-1-1) (17-5) (9)
3. Λέοντες 20 (6-2-1) (30-7) (9)
4. Μέντεκας Καλαμαριάς 19 (6-1-3) (16-14) (10)
5. Νεφέλες 14 (4-2-4) (15-22) (10)
6. Αίαντας Πυλαίας 10 (3-1-6) (11-18) (9*)
7. Βόλος ΝΠΣ 8 (2-2-6) (19-17) (10)
8. Ροδόπη 87 5 (1-2-6) (13-21) (9)
9. Βέροια Ladies 0 (0-0-10) (2-56) (7)
(Η Βέροια αποχώρησε από το πρωτάθλημα – Με αστερίσκο οι ομάδες που πήραν τους βαθμούς α.α. όλες στον δεύτερο γύρο)

 

2ος όμιλος
1. Ίκαρος Πετρωτού 27 (9-0-1) (32-4) (10)
2. Φείδων Άργους 22 (7-1-1) (26-3) (9)
3. Δόξα Πηγαδακίων 18 (5-3-1) (14-5) (9)
4. Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 15 (4-3-3) (16-16) (10)
5. ΑΠΣ Τίγρεις 13 (3-4-3) (14-12) (10)
6. ΓΠΟ Γιάννενα 12 (3-3-3) (11-11) (9)
7. ΑΟΠΚ Πατίστα 5 (1-2-6) (7-21) (9)
8. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 4 (1-1-8) (4-30) (10)
9. Άρης Πατρών 3 (0-3-7) (7-29) (10)

 

3ος όμιλος
1. Λεοντικός Κηφισιάς 25 (8-1-1) (34-5) (9)
2. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 22 (7-1-2) (22-8) (9)
3. Οδυσσέας Μοσχάτου 21 (6-3-0) (29-7) (8)
4. ΑΕ Μυκόνου 17 (5-2-2) (16-11) (8)
5. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 16 (5-1-4) (11-14) (9)
6. Νέες Εργοτέλη 10 (3-1-6) (16-22) (8*)
7. ΠΑΣ Αθηνών 1966 8 (2-2-6) (14-23) (9)
8. ΑΟ Χανιά 4 (1-1-7) (5-30) (8)
9. Άβαντες Χαλκίδας -15 (0-0-9) (0-27)
(Στις Αβαντίδες Χαλκίδας επιβλήθηκε αποβολή από το πρωτάθλημα και υποβιβασμός στην κατώτερη κατηγορία, καθώς και αφαίρεση 15 βαθμών από το φετινό και 10 βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα. – Όλες οι ομάδες έχουν πάρει τους βαθμούς α.α. στον πρώτο γύρο, με αστερίσκο οι ομάδες που τους έχουν πάρει στον δεύτερο γύρο)

 

4ος όμιλος
1. ΑΟ Αγίας Παρασκευής 30 (10-0-0) (32-3) (10)
2. Ατρόμητος Αθηνών 24 (8-0-1) (33-1) (9)
3. Πήγασος Θριασίου 20 (6-2-2) (22-9) (10)
4. ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 15 (5-0-4) (13-12) (9)
5. ΑΟ Βριλησσίων 12 (4-0-6) (14-18) (10)
6. Ιάσων Ιλίου 11 (3-2-5) (8-20) (10)
7. ΑΠΣ Σαπφώ 9 (2-3-5) (8-18) (10)
8. Ακράτητος Άνω Λιοσίων 4 (1-1-8) (5-31) (10)
9. ΠΟ Άγιος Θωμάς 3 (1-0-8) (2-22) (9)

 

Εκκρεμούν οι αγώνες: Άρης Θεσσαλονίκης – Λέοντες (1ος όμιλος, 9η αγωνιστική) ΑΟ Χανιά – ΑΕ Μυκόνου (3ος όμιλος, 7η αγωνιστική), Δόξα Πηγαδακίων – ΑΟΠΚ Πατίστα (2ος όμιλος, 11η αγωνιστική)

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η)

1ος όμιλος

Δόξα 2016 – Ροδόπη 87

Αίαντας Πυλαίας – Μέντεκας Καλαμαριάς

Βόλος ΝΠΣ – Νεφέλες

Άρης Θεσσαλονίκης – Βέροια Ladies

Ρεπό: Λέοντες

2ος όμιλος

Δόξα Πηγαδακίων – ΑΠΣ Τίγρεις

Φείδων Άργους – ΓΠΟ Γιάννενα

ΑΟΠΚ Πατίστα – Άρης Πατρών

Φλαμίνγκο Μεσολογγίου – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων

Ρεπό: Ίκαρος Πετρωτού

3ος όμιλος

Λεοντικός Κηφισιάς – Νέες Εργοτέλη

ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας – ΠΓΑΟ Χαλκίδας

ΑΟ Χανιά – ΠΑΣ Αθηνών 1966

Άβαντες Χαλκίδας – Οδυσσέας Μοσχάτου

Ρεπό: ΑΕ Μυκόνου

4ος όμιλος

Πήγασος Θριασίου – ΠΟ Άγιος Θωμάς

ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού – Ατρόμητος Αθηνών

Ακράτητος Άνω Λιοσίων – Ιάσων Ιλίου

ΑΠΣ Σαπφώ – ΑΟ Βριλησσίων

Ρεπό: ΑΟ Αγίας Παρασκευής