Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο/Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (10η αγων.)

Με τους αγώνες της 10ης αγωνιστικής, που ήταν η πρώτη του δεύτερου γύρου, συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών. Στον 1ο όμιλο, η Δόξα 2016 συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή, παρά το γεγονός ότι είχε ρεπό. Στο 2ο όμιλο ο Ίκαρος Πετρωτού νίκησε 2-0 τον Άρη Πατρών και διατήρησε το προβάδισμα στη βαθμολογία, ενώ στον 3ο όμιλο Λεοντικός Κηφισιάς και ο ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας με επιβλητικές «πεντάρες» οδηγούν μαζί την κούρσα. Τέλος, στον 4ο όμιλο ο ΑΟ Αγίας Παρασκευής προηγείται με τρεις βαθμούς του Ατρομήτου Αθηνών.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος

Βόλος ΝΠΣ – Άρης Θεσσαλονίκης 1-3

Νεφέλες – Ροδόπη 87 2-0

Λέοντες – Μέντεκας Καλαμαριάς 5-0

Αίαντας Πυλαίας – Βέροια Ladies 3-0 α.α.

Ρεπό: Δόξα 2016

2ος όμιλος

ΑΟΠΚ Πατίστα – ΑΠΣ Τίγρεις 1-3

Φλαμίνγκο Μεσολογγίου – Δόξα Πηγαδακίων 2-2

Ατρόμητος Ζαρουχλέικων – ΓΠΟ Γιάννενα 2-0

Ίκαρος Πετρωτού – Άρης Πατρών 2-0

Ρεπό: Φείδων Άργους

3ος όμιλος

ΑΟ Χανιά – Λεοντικός Κηφισιάς 0-5

ΑΕ Μυκόνου – ΠΓΑΟ Χαλκίδας 4-0

ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας – Νέες Εργοτέλη 5-0

ΠΑΣ Αθηνών 1966 – Οδυσσέας Μοσχάτου 2-5

Ρεπό: Άβαντες Χαλκίδας

4ος όμιλος

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – Ιάσων Ιλίου 7-0

Ακράτητος Άνω Λιοσίων – ΠΟ Άγιος Θωμάς 2-1

ΑΠΣ Σαπφώ – Πήγασος Θριασίου 0-3

ΑΟ Βριλησσίων – Ατρόμητος Αθηνών 0-3

Ρεπό: ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ (σε παρένθεση τα γκολ και οι αγώνες)

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 22 (36-2) (8)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 19 (15-5) (8)
3. Λέοντες 17 (22-6) (8)
4. Μέντεκας Καλαμαριάς 16 (15-14) (9)
5. Νεφέλες 14 (14-14) (9)
6. Αίαντας Πυλαίας 10 (11-16) (8)
7. Βόλος ΝΠΣ 8 (19-16) (9)
8. Ροδόπη 87 5 (13-21) (9)
9. Βέροια Ladies 0 (2-53) (8)
(Η Βέροια αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα)

 

2ος όμιλος
1. Ίκαρος Πετρωτού 24 (27-4) (9)
2. Φείδων Άργους 21 (25-2) (8)
3. Δόξα Πηγαδακίων 18 (14-5) (9)
4. ΑΠΣ Τίγρεις 12 (13-11) (9)
5. ΓΠΟ Γιάννενα 12 (11-11) (9)
6. Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 12 (12-16) (9)
7. ΑΟΠΚ Πατίστα 5 (7-21) (9)
8. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 4 (4-25) (9)
9. Άρης Πατρών 3 (7-25) (9)

 

3ος όμιλος
1. Λεοντικός Κηφισιάς 22 (32-5) (8)
2. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 22 (22-6) (8)
3. Οδυσσέας Μοσχάτου 21 (29-7) (8)
4. ΑΕ Μυκόνου 16 (15-10) (7)
5. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 15 (11-14) (8)
6. Νέες Εργοτέλη 7 (13-22) (8)
7. ΠΑΣ Αθηνών 1966 7 (13-22) (8)
8. ΑΟ Χανιά 3 (5-30) (7)
9. Άβαντες Χαλκίδας -15 (0-24)
(Στις Αβαντίδες Χαλκίδας επιβλήθηκε αποβολή από το πρωτάθλημα και υποβιβασμός στην κατώτερη κατηγορία, καθώς και αφαίρεση 15 βαθμών από το φετινό και 10 βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα. – Όλες οι ομάδες έχουν πάρει τους βαθμούς α.α. στον πρώτο γύρο)

 

4ος όμιλος
1. ΑΟ Αγίας Παρασκευής 27 (28-2) (9)
2. Ατρόμητος Αθηνών 24 (33-1) (9)
3. Πήγασος Θριασίου 17 (18-9) (9)
4. ΑΟ Βριλησσίων 12 (13-14) (9)
5. ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 12 (11-12) (8)
6. ΑΠΣ Σαπφώ 9 (6-15) (9)
7. Ιάσων Ιλίου 8 (5-18) (9)
8. Ακράτητος Άνω Λιοσίων 4 (5-27) (9)
9. ΠΟ Άγιος Θωμάς 3 (2-20) (8)

 

Η επόμενη (11η) αγωνιστική:

1ος όμιλος

Άρης Θεσσαλονίκης – Αίαντας Πυλαίας

Βέροια Ladies – Δόξα 2016

Λέοντες – Νεφέλες

Μέντεκας Καλαμαριάς – Βόλος ΝΠΣ

Ρεπό: Ροδόπη 87

2ος όμιλος

Δόξα Πηγαδακίων – ΑΟΠΚ Πατίστα

ΑΠΣ Τίγρεις – Φείδων Άργους

Ίκαρος Πετρωτού – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων

Άρης Πατρών – Φλαμίνγκο Μεσολογγίου

Ρεπό: ΓΠΟ Γιάννενα

3ος όμιλος

Λεοντικός Κηφισιάς – ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας

ΑΕ Μυκόνου – ΠΑΣ Αθηνών 1966

ΠΓΑΟ Χαλκίδας – ΑΟ Χανιά

Νέες Εργοτέλη – Άβαντες Χαλκίδας

Ρεπό: Οδυσσέας Μοσχάτου

4ος όμιλος

Πήγασος Θριασίου – Ακράτητος Άνω Λιοσίων

ΠΟ Άγιος Θωμάς – ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – ΑΟ Βριλησσίων

Ιάσων Ιλίου – ΑΠΣ Σαπφώ

Ρεπό: Ατρόμητος Αθηνών