Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (15η αγων.)

Με τους αγώνες της 15ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών.

Τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Αίαντας Πυλαίας – Δόξα 2016 0-6

Βόλος ΝΠΣ – Ροδόπη 87 1-0

Νεφέλες – Μέντεκας Καλαμαριάς 3-0

Βέροια Ladies – Λέοντες 0-3 α.α.

Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης

2ος όμιλος

ΑΟΠΚ Πατίστα – Φείδων Άργους 0-3

Φλαμίνγκο Μεσολογγίου – ΓΠΟ Γιάννενα 4-3

Ατρόμητος Ζαρουχλέικων – Άρης Πατρών 3-1

ΑΠΣ Τίγρεις – Ίκαρος Πετρωτού 0-0

Ρεπό: Δόξα Πηγαδακίων

3ος όμιλος

ΑΟ Χανιά – Οδυσσέας Μοσχάτου 0-7

Νέες Εργοτέλη – ΑΕ Μυκόνου 0-2

ΠΑΣ Αθηνών 1966 – ΠΓΑΟ Χαλκίδας 4-2

ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας – Άβαντες Χαλκίδας 3-0 α.α.

Ρεπό: Λεοντικός Κηφισιάς

4ος όμιλος

ΑΟ Βριλησσίων – Ιάσων Ιλίου 4-0

Ακράτητος Άνω Λιοσίων – ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 0-1

ΑΠΣ Σαπφώ – Ατρόμητος Αθηνών 1-1

Άγιος Θωμάς – ΑΟ Αγίας Παρασκευής 0-6

Ρεπό: Πήγασος Θριασίου

 

Βαθμολογία (σε παρένθεση τα αποτελέσματα, τα γκολ και οι αγώνες)

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 37 (12-1-0) (56-4) (12*)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 34 (11-1-1) (29-5) (12*)
3. Μέντεκας Καλαμαριάς 25 (8-1-5) (22-20) (13*)
4. Λέοντες 24 (7-3-3) (35-11) (12*)
5. Νεφέλες 18 (5-3-6) (19-29) (14)
6. Βόλος ΝΠΣ 14 (4-2-7) (22-22) (13)
7. Αίαντας Πυλαίας 11 (3-2-8) (12-28) (12*)
8. Ροδόπη 87 9 (2-3-8) (17-27) (12*)
9. Βέροια Ladies 0 (0-0-14) (2-68) (7)
Ρεπό στον β’ γύρο έκαναν: Δόξα 2016, Ροδόπη 87, Λέοντες, Βόλος ΝΠΣ, Αίαντας Πυλαίας, Άρης Θεσσαλονίκης.

 

2ος όμιλος
1. Φείδων Άργους 34 (11-1-1) (37-7) (13)
2. Ίκαρος Πετρωτού 31 (10-1-2) (36-8) (13)
3. Δόξα Πηγαδακίων 27 (8-3-1) (22-6) (12)
4. Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 21 (6-3-4) (24-22) (13)
5. ΑΠΣ Τίγρεις 20 (5-5-3) (18-12) (13)
6. ΓΠΟ Γιάννενα 12 (3-3-7) (16-20) (13)
7. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 10 (3-1-10) (10-35) (14)
8. ΑΟΠΚ Πατίστα 6 (1-3-9) (8-31) (13)
9. Άρης Πατρών 4 (0-4-10) (10-40) (14)
Ρεπό στον β’ γύρο έκαναν: Φείδων Άργους, ΓΠΟ Γιάννενα, Ίκαρος Πετρωτού, Φλαμίνγκο Μεσολογγίου, ΑΟΠΚ Πατίστα, Δόξα Πηγαδακίων.

 

3ος όμιλος
1. Λεοντικός Κηφισιάς 34 (11-1-1) (39-5) (12)
2. Οδυσσέας Μοσχάτου 33 (10-3-0) (44-9) (11*)
3. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 31 (10-1-2) (29-8) (11*)
4. ΑΕ Μυκόνου 26 (8-2-3) (26-13) (11*)
5. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 17 (5-2-7) (15-25) (13)
6. ΠΑΣ Αθηνών 1966 14 (4-2-8) (20-28) (13)
7. Νέες Εργοτέλη 11 (3-2-9) (19-31) (12*)
8. ΑΟ Χανιά 7 (2-1-10) (9-43) (11*)
9. Άβαντες Χαλκίδας -15 (0-0-13) (0-39)

4ος όμιλος
1. ΑΟ Αγίας Παρασκευής 39 (13-0-0) (43-4) (13)
2. Ατρόμητος Αθηνών 31 (10-1-2) (50-6) (13)
3. Πήγασος Θριασίου 26 (8-2-3) (28-13) (13)
4. ΑΟ Βριλησσίων 24 (8-0-6) (25-19) (14)
5. ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 19 (6-1-6) (14-18) (13)
6. Ιάσων Ιλίου 14 (4-2-8) (16-29) (14)
7. ΑΠΣ Σαπφώ 11 (2-5-6) (9-22) (13)
8. Ακράτητος Άνω Λιοσίων 7 (2-1-10) (8-35) (13)
9. ΠΟ Άγιος Θωμάς 3 (1-0-11) (2-40) (12)
Ρεπό στον β’ γύρο έκαναν: ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού, Ατρόμητος Αθηνών, ΑΟ Αγίας Παρασκευής, ΑΠΣ Σαπφώ, Ακράτητος Άνω Λιοσίων, Πήγασος Θριασίου.

 

Εκκρεμεί ο αγώνας: Δόξα Πηγαδακίων – ΑΠΣ Τίγρεις (2ος όμιλος, 12η αγωνιστική)

 

Η επόμενη (16η) αγωνιστική:

1ος όμιλος

Ροδόπη 87 – Αίαντας Πυλαίας

Δόξα 2016 – Άρης Θεσσαλονίκης

Λέοντες – Βόλος ΝΠΣ

Βέροια Ladies – Νεφέλες

Ρεπό: Μέντεκας Καλαμαριάς

2ος όμιλος

ΓΠΟ Γιάννενα – ΑΟΠΚ Πατίστα

Φείδων Άργους – Δόξα Πηγαδακίων

ΑΠΣ Τίγρεις – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων

Ίκαρος Πετρωτού – Φλαμίνγκο Μεσολογγίου

Ρεπό: Άρης Πατρών

3ος όμιλος

Οδυσσέας Μοσχάτου – ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας

Νέες Εργοτέλη – ΠΑΣ Αθηνών 1966

ΑΕ Μυκόνου – ΑΟ Χανιά

Άβαντες Χαλκίδας – Λεοντικός Κηφισιάς

Ρεπό: ΠΓΑΟ Χαλκίδας

4ος όμιλος

Ατρόμητος Αθηνών – Ακράτητος Άνω Λιοσίων

ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού – Πήγασος Θριασίου

Άγιος Θωμάς – ΑΟ Βριλησσίων

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – ΑΠΣ Σαπφώ

Ρεπό: Ιάσων Ιλίου