Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Πόλο: Πρεμιέρα με νίκες για Ολυμπιακό, ΑΕΚ και Πανιώνιο

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 23-2 του ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα της Α1 πόλο γυναικών.

Καλύτερη η ΑΕΚ και πιο σταθερή στη πορεία του αγώνα, πέρασε με νίκη 15-8 από τα Ιλίσια επί του νεοφώτιστου στη κατηγορία Ηλυσιακού.

Ο Πανιώνιος μπήκε…ορεξάτος στο πρωτάθλημα και νίκησε 15-9 τον νεοφώτιστο ΝΟ Χανίων στην έδρα του.

 

ΤΑ «ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ»

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ 32-2

Τα οκτάλεπτα: 7-0, 2-1, 6-1, 8-0

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Κραβαρίτης): Σταματοπούλου, Ελ. Πλευρίτου 2, Χυδηριώτη 1, Ελευθεριάδου 4, Τριχά 3, Ξενάκη 3, Σιούτη, Μ. Πλευρίτου 2, Σάντα 2, Β. Πλευρίτου 2, Τζωρτζακάκη, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Νίγκρο, Δρακωτού 2, Χριστοδούλου-Άουτ

ΠΑΟΚ (Χρυσούλα Χατζέλη): Γκανγκλ, Μπίκου, Χριστοφορίδου, Καλλία, Παρασκευοπούλου, Ντάσιου, Γραικού, Γιαμπασάκου, Φραγκιά 1, Ντόνα-Τσιάκα, Κοντονή 1, Νιαρχάκου, Λεριώτη, Χρονοπούλου, Στόγιου

Διαιτητές: Βόσικας, Μάρκοβιτς

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

 

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ 8-15

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-3, 2-4, 2-5

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Πράππα, Λουκοπούλου, Παπαφιλίππου, Λαζάρου, Παναγιότι 1, Ξανθοπούλου 1, Κόκκινου 2, Σκαρπαλέζου 1, Φελλά 1, Μανιάτη, Πετεινάτου, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Νικολακοπούλου, Κακλή 2

ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Πουλοπούλου, Κολιτσοπούλου 3, Κωνσταντοπούλου 1, Γεωργίου, Πάουλι 3, Καλαϊτζή 3, Γκίλλα 1, Παπαδοπούλου 3, Λυκοθανάση 1, Γαλιατσάτου, Μαργαρίτη

Διαιτητές: Σπανούδης, Παντελής

Αλυτάρχης: Φίλιππος Κούκιος

 

ΧΑΝΙΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9-15

Τα οκτάλεπτα: 1-7, 2-3, 2-2, 4-3

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Φάρκας, Φουράκη 3, Παπασηφάκη 2, Τσιουγκρή 1, Ζαχαράκη, Αγ. Κουνδουράκη, Λιοδάκη, Αικ.Κουνδουράκη 2, Περδικάκη, Πενταράκη, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη 1, Καραδάκη

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Ασκεβ, Υφαντή, Ιφιγένεια Μαυρωτά 1, Κοτσάφτη-Απέργη 1, Μαστρόκαλλου 3, Κελαδίτη, Ευαγγελία Λούδη, Κώτσια 6, Ελένη Πάτερου 3, Δήμητρα Παπαναστασίου, Δουλή 1, Κάτσιου, Μουζή, Καραγιάννη

Διαιτητές: Παϊρακταρίδης, Μαρκοπούλου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

 

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 23-2

Ηλυσιακός – ΑΕΚ 8-15

Χανιά – Πανιώνιος 9-15

27/09 20:30 Περιστέρι – Βουλιαγμένη

27/09 21:30 Άλιμος – ΝΕ Πατρών

27/09 20:00 Γλυφάδα – Εθνικός

 

Η βαθμολογία

  1. Ολυμπιακός 2
  2. ΑΕΚ 2
  3. Πανιώνιος 2
  4. Περιστέρι 0
  5. Βουλιαγμένη 0
  6. Άλιμος 0
  7. ΝΕ Πατρών 0
  8. Γλυφάδα 0
  9. Εθνικός 0
  10. Χανιά 0
  11. Ηλυσιακός 0
  12. ΠΑΟΚ 0

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής

30/09 15:00 Εθνικός – Χανιά

30/09 15:00 ΑΕΚ – Άλιμος

30/09 15:30 ΠΑΟΚ – Ηλυσιακός

30/09 16:00 Βουλιαγμένη – Πανιώνιος

30/09 17:00 ΝΕ Πατρών – Γλυφάδα

30/09 18:00 Περιστέρι – Ολυμπιακός