Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α1 πόλο: Το πρόγραμμα και οι διαιτητές (19η αγων.)

Με το πλήρες πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σάββατο  (13/4) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

15.00 Πειραιά, ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Διαιτητές: Μιχάλης Μπιράκης, Παναγιώτης Γιαννέλλης

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Ντίνος Σακελλαράκης

 

15.00 Γλυφάδας, ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR – ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON

Διαιτητές: Γρηγόρης Σπανούδης, Γιώργος Κραβαρίτης

Παρατηρητής: Λευτέρης Γιαννέλλης

Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής

 

15.30 Χανίων, ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Στέφανος Βόσικας, Μανώλης Καζούλης

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Αντώνης Καραβάνος

 

16.30 Γλυφάδας, ΑΕΚ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Χρήστος Κυράνης, Ανδρέας Ευαγγελινός

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής

 

17.00 «Αντώνης Πεπανός» / Πάτρα, ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΑΟΚ

Διαιτητές: Ανδρέας Κατσώνης, Γιώργος Θωμάς

Παρατηρητής: Τάσος Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Φίλιππος Αντίοχος

 

19.00 Νέας Σμύνης, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Γιάννης Αντζουλάκος, Χρήστος Χρονόπουλος

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Κείμης Μαρσέλος

  • Την Κυριακή στις 12:00 στο κολυμβητήριο Αλίμου θα διεξαχθεί η συνάντηση ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ για την 20ή αγωνιστική.

Διαιτητές: Γιάννης Τσότρας, Παναγιώτης Μποσγανάς

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Δημήτρης Κύρκος

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                        348-93      54

2      ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ               252-144    46

3      ΕΘΝΙΚΟΣ GOLD FORCE          267-142    45

4      ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ  BETSSON         290-147    40

5      ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR       196-166    34

6      ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ                          169-170    30

7      ΑΕΚ                                      162-202    18

8      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                    168-243    16

–      ΠΑΟΚ                                    151-258    16

10     ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ                           169-265    12

11     ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ                           135-280    6

12     ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ                           109-306    0

 

ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΣΚΟΡΕΡΣ

66 τέρματα Ασημάκη (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), 56 Κοντογιάννη (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), 49 Σάντα (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 48 Ειρήνη Νίνου (ΕΘΝΙΚΟΣ GOLD FORCE), 46 Ελληνιάδη (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 42 Μέγκενς (ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON), Φουράκη (ΝΟ Χανίων), 41 Μάμογλου (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 41 Φουντωτού (ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR), 40 Βασιλική Πλευρίτου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ).

 

Πηγή: ΚΟΕ