Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α1 πόλο: «Εύκολα» τα φαβορί…

Καθάρισε νωρίς την υπόθεση νίκη ο Εθνικός απέναντι στον ουραγό Ηλυσιακό στο Ιλίσιο (15-7) για την 10η αγωνιστική της Α1 Πόλο γυναικών και μετά… άρχισε να σκέπτεται ευρωπαϊκά.

Το Σάββατο 25/11 θα αγωνισθεί στην Ουγγαρία με αντίπαλο την Φερεντσβάρος στη 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

 

Έπειτα από καταπληκτική εμφάνιση στην έδρα του ο Άλιμος ΝΑΣ BETSSON, νίκησε με 16-2 τον Πανιώνιο.

 

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης που επικράτησε 19-7 του ΠΑΟΚ. Ο ΝΟΒ θα βρεθεί το Σάββατο 25/11 στη Βαρκελώνη για την αναμέτρηση του Δ’ Ομίλου του Champions League με αντίπαλο την Μεντιτεράνι.

 

Από το πρώτο μέρος έβαλε τις βάσεις ο ΑΝΟ Γλυφάδας I repair για την άνετη επικράτηση 16-7 επί του ΝΟ Χανίων.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α’ Φάση, Α’ γύρος – 10η αγωνιστική

Ηλυσιακός – Εθνικός 7-15

Άλιμος – Πανιώνιος 16-2

Γλυφάδα – ΝΟ Χανίων 16-7

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΠΑΟΚ 19-7

Περιστέρι – ΑΕΚ 25/11 18:00

Ολυμπιακός – ΝΕ Πατρών 26/11 18:00

 

ΤΑ «ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ»

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ 7-15

Τα οκτάλεπτα: 1-6, 1-3, 3-3, 2-3

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσόκας): Πράπα, Νικολακοπούλου, Παπαφιλίππου, Λαζάρου, Παναγιώτι 2, Ξανθοπούλου 1, Κοκκίνου 1, Σκαρπαλέζου 3, Φελλά, Μανιάτη, Πετεινάτου, Σκουμπάκη, Κανταλέα, Τζένου, Κακλή.

ΕΘΝΙΚΟΣ GOLDFORCE (Στέφανος Λέανδρος): Σωτηρέλη, Γεωργούση, Ολγα Οικονόμου, Τέρνερ, Μπέτα, Ειρήνη Νίνου 3, Χατζηκυριακάκη, Άλκ. Μπενέκου 2, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 2, Ιόλη Μπενέκου 1, Τορνάρου 4, Λυδία Μαυρωτά, Κατσιμπρή, Κλαψιανού 2.

 

ΑΛΙΜΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 16-2

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 5-1, 4-1, 3-0

ΑΛΙΜΟΣ ΝΑΣ BETSSON (Πάνος Βέργος): Τζούρκα, Μέγκενς 3, Κοβάτσεβιτς, Ρακιντζή, Μελίνα Καρυπίδου 1, Χαλδαίου 1, Ασημάκη 1, Κύρκου, Κούλχαας 2, Μαργαρίτα Μπιτσάκου 3, Ευδοκία Τσιμάρα, Κοντογιάννη 4, Αρχοντάκη, Βασιλεία Καρυπίδου 1, Θεοφανοπούλου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Ασκεβ, Υφαντή, Ηλιοπούλου, Πόλιακ, Κοτσάφτη-Απέργη, Μαστρόκαλλου, Κελαδίτη, Ευαγγελία Λούδη 1, Κώτσια 1, Ελένη Πάτερου, Μοροχλιάδου, Δουλή, Κάτσιου, Μουζή, Ανδρον. Καραγιάννη.

 

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΠΑΟΚ 19-7

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 7-0, 5-3, 4-2

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Κική Λιόση): Κοτσιώνη, Καϊάφα 2, Καλογεροπούλου 1, Ελληνιάδη 4, Γιαννοπούλου 2, Λαγού, Σλίκινγκ 2, Μαρία Πάτρα 1, Στρατηδάκη 3, Ανδρεάδη 3, Τζούστρα, Αγγελίδη, Διαμαντοπούλου, Καπετοπούλου, Βάλβη 1.

ΠΑΟΚ (Χρυσούλα Χατζέλη): Γκανγκλ, Μπίκου, Παρασκευοπούλου, Φλώρου, Χρονοπούλου, Ντάσιου 1, Βασιλείου, Γιαμπασάκου, Χρηστάλα, Ντόνα-Τσιάκα 1, Κοντονή 2, Νιαρχάκου 3, Σάλεχ, Χριστοφορίδου, Καλλία.

 

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 16-7

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 2-0, 6-5, 3-1

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ I REPAIR (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου, Μουστακαρία 4, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου 3, Φράνκι 1, Ο’Ράιλι 2, Φουντωτού 1, Πιοβάν, Κουρέτα 4, Τσιάρα, Αδάμη, Σαλταμανίκα 1.

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Φάρκας, Φουράκη 5, Παπασηφάκη, Τσιουγκρή 1, Ζαχαράκη, Καβακούτσι 1, Βούλγαρη, Αικ. Κουνδουράκη, Πενταράκη, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ολυμπιακός 27
  2. Άλιμος 25
  3. Βουλιαγμένη 25
  4. Εθνικός 24
  5. Γλυφάδα 18
  6. Πανιώνιος 18
  7. Περιστέρι 9
  8. ΑΕΚ 8
  9. ΠΑΟΚ 7
  10. ΝΟ Χανίων 7
  11. ΝΕ Πατρών 2
  12. Ηλυσιακός 0