Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Volley League: Τα βλέμματα στην Πυλαία

Αμφίρροπες αναμετρήσεις αναμένονται να διεξαχθούν στο πλαίσιο της Volley League το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου. Για την 9η αγωνιστική τα βλέμματα είναι στραμμένα στο παραδοσιακό ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Άρη.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές των Εθνικών πρωταθλημάτων γυναικών για το διάστημα 9-11 Δεκεμβρίου:

Volley League Γυναικών – 9η αγωνιστική
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη», 16.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Σ. Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων
Διαιτητές: Ράντσιου, Μάλφας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κοκορομύτη, Δουκάκη, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Γυμναστήριο «Χαλκιοπούλειο», 18.00: Α.Ο. Λαμίας 2013 – Ηλυσιακός Α.Ο.
Διαιτητές: Χλωρός, Μαυράκης, Παρατηρητής: Παναγής, Επόπτες: Στάικος, Καλαντζής, Γραμματεία: Τσάβου.

Γυμναστήριο PAOK Sports Arena, 18.00: Π.Α.Ο.Κ. – Α.Σ. Άρης
Διαιτητές: Βασιλειάδης, Τοσουνίδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Λούμσι, Ψύχου, Γραμματεία: Πασπάλα Αικ..

Γυμναστήριο ΔΑΠΠΟΣ, 19.00: Α.Ο. Θήρας – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Βελώνης, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Δρόσος, Χατζηδούκας, Γραμματεία: Ταλάρου.

Γυμναστήριο «Γ. Γεννηματάς», 19.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μενεσλής, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Γεώργας, Τσιλάλης, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Γυμναστήριο «Π. Νικολαΐδης», 19.00: Ο.Φ.Α. Απολλώνιος – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Ράντσιου, Μάλφας, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Κοκορομύτη, Δουκάκη, Γραμματεία: Μπίτσικα.

Pre League Γυναικών – 8η αγωνιστική
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

Δ.Α.Κ. Πρέβεζας, 17.00: Φ.Γ.Σ. Πρέβεζας – Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Διαιτητές: Γκόλφης, Φλούδας, Παρατηρητής: Ιορδανίδης.
«Ι. Λεμονίδης», 17.00: Α.Σ. Ελπίς – Α.Σ.Π. Κορίνθου
Διαιτητές: Δρανίτσας, Μαυρίδης Γ., Παρατηρητής: Κουκουμάκας Ν..
«Στ. Βενέτης», 18.00: Α.Ο. Αιγάλεω – Α.Ο.Ν. Αμαζόνες
Διαιτητές: Χατζηβασιλείου, Διαμάντης, Παρατηρητής: Τσιμπινός.
Ζηρίνειο, 18.00: Ζ.Α.Ο.Ν. – Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση
Διαιτητές: Μαυρικίδου, Μαλλιάρα, Παρατηρητής: Πολίτης.
Παραλίας, 18.00: Απόλλων Καλαμάτας – Γ.Σ. Πανιώνιος
Διαιτητές: Μουλά Λ., Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Κανέλλιδης.
«Π. Σαλπέας», 20.00: Α.Ο.Φ. Πορφύρας – Φ.Ο. Βριλησσίων
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Κατερλή, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.

Α2 Γυναικών – Α’ Ζώνη – 8η αγωνιστική
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023

«Ν. Παξιμαδάς», 15.00: Γ.Σ. Πετρούπολης – Ν.Ο.Π. Ρεθύμνου, Διαιτητές: Γεωργάκη, Καντλή.
Α.Κ. Γουδίου, 17.00: Α.Ε. Αμπελοκήπων – Α.Ο. Ιωνικός, Διαιτητές: Τουμπανάκης, Καπότης.
«Γ. Κακούρης», 18.00: Α.Ο. Ένωση Ιλίου – Α.Σ.Π. Απόλλων, Διαιτητές: Κατσούλης, Καραγιαννάκης.
Αγ. Δημητρίου, 20.00: Α.Π.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Α.Ε. Αγ. Παρασκευής, Διαιτητές: Σπίγγου, Παπαθανασίου.
Α’ Αργυρούπολης, 19.30: Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης – Γ.Σ.Κ. Ηρακλής, Διαιτητές: Μεταξά, Οικονόμου Μ..
Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023
Βαρδινογιάννειο, 14.00: Ο.Φ.Η. – Γ.Σ. Ηλιούπολης, Διαιτητές: Κουνδουράκη, Κανδηλιεράκης.

Α2 Γυναικών – Β’ Ζώνη – 8η αγωνιστική
Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023
1ο Γυμν. Λάρισας, 17.00: Ε.Α. Λαρίσης – Μ.Α.Σ. Νέα Γενεά, Διαιτητές: Παρασκευάς, Σουφλής.
Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 17.00: Α.Π.Σ. Αίας – Α.Σ. Αργώ Βόλου, Διαιτητές: Τσιούλα, Βασδέκης.
Ιωαννίνων, 18.00: Π.Α.Σ. Γιάννινα – Ο.Π.Α.Θ. Περσέας, Διαιτητές: Τζελέτας, Αποστόλου.
Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023
«Μ. Τσικίνας», 17.00: Χ.Α.Ν.Θ. – Α.Σ. Μακεδόνες, Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Σταυρίδης.
«Μ. Παρασκευόπουλος», 18.00: Φοίνικας Αλεξανδρούπολης – Α.Σ. Γιάννενα, Διαιτητές: Μαργαριτίδης, Ζηλιασκοπούλου.
«Π. Νέτσικας», 18.00: Α.Ε.Σ. Μυγδονιακός – Σ.Π.Α. Καρδίτσας, Διαιτητές: Κουκουμάκας Π., Λούμσι.
*Ο αγώνας ΑΠΣ Αίας – ΑΣ Αργώ Βόλου βάσει της άδειας του αγώνα θα διεξαχθεί χωρίς θεατές.