Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Women’s Champions League: Εύκολα την Anenii Noi ο ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με άνεση 6-0 της  Agarista SS Anenii Noi ,στην ημιτελική φάση του Round 1 του UEFA Women’s Champions League, παίρνοντας την  πρόκριση στον τελικό του προκριματικού ομίλου της διοργάνωσης.

Με τελικό σκορ 6-0 ο ΠΑΟΚ πήρε την πρόκριση για τον τελικό του προκριματικού ομίλου του Women’s Champions League και πλέον περιμένει να έρθει αντιμέτωπος με την Βαλερένγκα το απόγευμα του Σαββάτου 21 Αυγούστου.

Τα κορίτσια του ΠΑΟΚ μπήκαν στο γήπεδο φανερά πιο έτοιμα και δυναμικά και το σκορ άνοιξε η Ολίνα Μπαξεβάνου στο μόλις 3′ της αναμέτρησης γράφοντας το 1-0 , ενώ στο 17′ η  Αντιγόνη Παπαδοπούλου σκόραρε το δεύτερο γκολ των ”ασπρόμαυρων”.

Το τρίτο γκολ ήρθε στο 38′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ της Μαρίας Μήτκου στέλνοντας τις ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ ημιχρόνου 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 50′ η Ακίντα έκανε το 4-0 για τους γηπεδούχους, με την ίδια παίκτρια να στέλνει άλλο ένα γκολ στην εστία των αντιπάλων στο 89′.

Στο 90+3′ των καθυστερήσεων η Ακίντα έγραψε με κοντινό πλασέ το προσωπικό της χατ τρικ διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό 6-0.

φωτο: ac paok.gr