Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο/Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (6 η αγων.)

Με τους αγώνες της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Γυναικών. Στις βαθμολογίες των ομίλων προηγούνται η Δόξα 2016 (1ος), Ίκαρος Πετρωτού (2ος), ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας (3ος) και ΑΟ Αγίας Παρασκευής (4ος).

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος

Δόξα 2016 – Αίαντας Πυλαίας 4-1

Ροδόπη 87 – Βόλος ΝΠΣ 1-1

Μέντεκας Καλαμαριάς – Νεφέλες 1-0

Λέοντες – Βέροια Ladies 6-0

Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης

 

2ος όμιλος

Φείδων Άργους – ΑΟΠΚ Πατίστα 5-0

ΓΠΟ Γιάννενα – Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 2-0

Άρης Πατρών – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 1-1

Ίκαρος Πετρωτού – ΑΠΣ τίγρεις 4-2

Ρεπό: Δόξα Πηγαδακίων

 

3ος όμιλος

Οδυσσέας Μοσχάτου – ΑΟ Χανιά 6-0

ΠΓΑΟ Χαλκίδας – ΠΑΣ Αθηνών 1966 1-0

ΑΕ Μυκόνου – Νέες Εργοτέλη 3-2

Άβαντες Χαλκίδας – ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 0-3 α.α.

Ρεπό: Λεοντικός Κηφισιάς

 

4ος όμιλος

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – Άγιος Θωμάς 3-0

ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού – Ακράτητος Άνω Λιοσίων 4-0

Ατρόμητος Αθηνών – ΑΠΣ Σαπφώ 3-0

Ιάσων Ιλίου – ΑΟ Βριλησσίων 0-1

Ρεπό: Πήγασος Θριασίου

 

Εκκρεμούν οι αγώνες

2ος όμιλος: Ατρόμητος Ζαρουχλέικων – Δόξα Πηγαδακίων (5η αγωνιστική)

Την Τετάρτη 6/12 διεξήχθη ο εξ αναβολής αγώνας για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου ΑΕ Μυκόνου – Οδυσσέας Μοσχάτου 1-1.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 15 (28-2) (5)
2. Μέντεκας Καλαμαριάς 13 (13-5) (6)
3. Άρης Θεσσαλονίκης 12 (11-4) (5)
4. Λέοντες 8 (13-5) (5)
5. Νεφέλες 8 (6-9) (6)
6. Ροδόπη 87 5 (12-12) (5)
7. Αίαντας Πυλαίας 4 (4-9) (5)
8. Βόλος ΝΠΣ 2 (6-10) (5)
9. Βέροια Ladies 0 (1-38) (6)

 

2ος όμιλος
1. Ίκαρος Πετρωτού 15 (15-3) (5)
2. Φείδων Άργους 12 (11-2) (5)
3. Δόξα Πηγαδακίων 10 (5-1) (4)
4. Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 7 (7-7) (5)
5. ΓΠΟ Γιάννενα 7 (6-7) (5)
6. ΑΠΣ Τίγρεις 5 (7-9) (6)
7. ΑΟΠΚ Πατίστα 4 (5-11) (5)
8. Άρης Πατρών 3 (6-13) (6)
9. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 1 (2-11) (5)

 

3ος όμιλος
1. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 15 (13-2) (5*)
2. Οδυσσέας Μοσχάτου 13 (18-3) (5)
3. Λεοντικός Κηφισιάς 12 (20-4) (4)
4. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 12 (8-6) (6)
5. ΑΕ Μυκόνου 10 (9-6) (4)
6. Νέες Εργοτέλη 3 (7-15) (5)
7. ΠΑΣ Αθηνών 1966 3 (6-15) (6)
8. ΑΟ Χανιά 3 (4-19) (4)
9. Άβαντες Χαλκίδας -10 (0-15)
(Στις Αβαντίδες Χαλκίδας επιβλήθηκε αποβολή από το πρωτάθλημα και υποβιβασμός στην κατώτερη κατηγορία, καθώς και αφαίρεση 10 βαθμών