Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο: Τα βλέμματα στο ντέρμπι ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

Ορίστηκαν οι αγώνες και οι διαιτητές της 7ης αγωνιστικής στην Α’ Εθνική Γυναικών. Oι αγώνες θα διεξαχθούν το Σάββατο 25 και την Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2023 με την αναμέτρηση μεταξύ του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ «κλέβει την παράσταση».

Το πρόγραμμα

25/11, 13:45: ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (Αθλητικό Κέντρο Νέας Μεσημβρίας): 

Μέγας Αλέξανδρος (Πιερίας), Α’: Τρικλητάρη Βασιλεία (Πιερίας), Β’: Μαλανδρής Αθανάσιος (Χαλκιδικής), 4ος: Δημητριάδης Στέφανος (Χαλκιδικής)

 

26/11, 15:00: Αστέρας Τρίπολης – Νέες Ατρομήτου (“Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”): 

Αργυρόπουλος Βασίλειος (Κορίνθου), Α’: Οικονόμου Άγγελος (Κορίνθου), Β’: Θεοδωρόπουλος Βασίλειος (Κορίνθου)

 

26/11, 15:00: ΓΠΟ Καστοριάς – ΑΟ ΡΕΑ (ΔΑΚ Καστοριάς): 

Γεωργίου Χαράλαμπος (Ηπείρου), Α’: Πασιάς Αριστείδης (Ηπείρου), Β’: Διαμαντόπουλος Διονύσιος (Ηπείρου)

 

26/11, 15:00: Παναθηναϊκός – Βόλος 2004 (“Γ. Καλαφάτης” Κορωπί): 

Χρόνης Γεώργιος (Δυτ. Αττικής), Α’: Θωμόπουλος Βασίλειος (Δυτ. Αττικής), Β’: Τσάλλα Ηλιάνα (Δυτ. Αττικής)

 

26/11, 15:00: ΟΦΗ – ΘΕΟΝΗ ΑΟ Τρίκαλα 2011 (Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο): 

Βράγκου Ευαγγελία (Χανίων), Α’: Τίκας Θεόδωρος (Χανίων), Β’: Βράγκου Αικατερίνη (Χανίων)

 

26/11, 15:00: Ελπίδες Καρδίτσας – ΑΕΛ (Γήπεδο Ρούσσου): 

Συναΐτη Ιωάννα (Θεσσαλίας), Α’: Κίτος Ηλίας (Θεσσαλίας), Β’: Γκατζούνα Ελένη

 

26/11, 15:00: Σειρήνες Γρεβενών – Ολυμπιάδα Υμηττού (Γήπεδο ΕΠΣ Γρεβενών): 

Γκαλαΐτσης Δημοσθένης (Ημαθίας), Α’: Μητρόπουλος Γεώργιος (Ημαθίας), Β’: Ζουρνατζίδης Πολύκαρπος (Ημαθίας)

 

Στο μεταξύ, διεξήχθη την Τετάρτη 22/11 ο αγώνας εξ’ αναβολής της 1ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου Α’ Εθνικής Γυναικών, μεταξύ των ομάδων ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα – Ελπίδες Καρδίτσας, με τις γηπεδούχες να πετυχαίνουν μεγάλη νίκη με το εμφατικό σκορ 7-0.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΠΑΟΚ (20-1) 15

2.Παναθηναϊκός (13-3) 15

3.ΑΕΚ (10-2) 13

4.ΟΦΗ (10-2) 12

5.Αστέρας Τρίπολης (12-5) 10

6.ΑΟ ΡΕΑ (10-5) 10

7.Νέες Ατρομήτου (8-8) 10

8.ΑΟ ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα (12-4) 9

9.ΑΣ Βόλος (3-9) 6

10.ΓΠΟ Καστοριάς (7-15) 5

11.ΑΕ Λάρισας (2-6) 4

12.ΑΣ Σειρήνες Γρεβ. (5-17) 3

13.Ολυμπιάδα Υμηττού (2-13) 1

14.Ελπίδες Καρδίτσας (1-18) 0

 

Εκκρεμούν οι αγώνες

ΑΣ Βόλος – ΟΦΗ (21/12)

Θεόνη Τρίκαλα – Ολυμπιάδα Υμ. (3/12)

ΡΕΑ – ΠΑΟΚ