Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Ποδόσφαιρο: Εξ αναβολής αγώνες στη Β’ Εθνική

Για τη Β’ Εθνική Γυναικών, διεξήχθησαν εξ αναβολής αγώνες για τον 1ο και 2ο όμιλο.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Νεφέλες – Λέοντες 0-4

1ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Βέροια Ladies – Άρης Θεσσαλονίκης 0-3

2ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Φείδων Άργους – Ίκαρος Πετρωτού 0-2

Δόξα Πηγαδακίων – Άρης Πατρών 1-0

 

Την Τετάρτη 29/11 διεξήχθη ο αγώνας της 3ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου Νέες Εργοτέλη – Λεοντικός Κηφισιάς 0-6.

 

ΕΚΚΡΕΜΟΥΝ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

2ος όμιλος: Ατρόμητος Ζαρουχλέικων – Δόξα Πηγαδακίων (5η αγωνιστική)

3ος όμιλος: ΑΕ Μυκόνου – Οδυσσέας Μοσχάτου (5η αγωνιστική)

 

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος
1. Δόξα 2016 12 (24-1) (4)
2. Άρης Θεσσαλονίκης 12 (11-4) (5)
3. Μέντεκας Καλαμαριάς 10 (12-5) (5)
4. Νεφέλες 8 (6-8) (5)
5. Λέοντες 5 (7-5) (4)
6. Ροδόπη 87 4 (11-11) (4)
7. Αίαντας Πυλαίας 4 (3-5) (4)
8. Βόλος ΝΠΣ 1 (5-9) (4)
9. Βέροια Ladies 0 (1-32) (5)

 

2ος όμιλος
1. Ίκαρος Πετρωτού 12 (11-1) (4)
2. Δόξα Πηγαδακίων 10 (5-1) (4)
3. Φείδων Άργους 9 (6-2) (4)
4. Φλαμίνγκο Μεσολογγίου 7 (7-5) (4)
5. ΑΠΣ Τίγρεις 5 (5-5) (5)
6. ΑΟΠΚ Πατίστα 4 (5-6) (4)
7. ΓΠΟ Γιάννενα 4 (4-7) (4)
8. Άρης Πατρών 2 (5-12) (5)
9. Ατρόμητος Ζαρουχλέικων 0 (1-10) (4)

 

3ος όμιλος
1. Λεοντικός Κηφισιάς 12 (20-4) (5)
2. ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας 12 (10-2) (4)
3. Οδυσσέας Μοσχάτου 9 (11-2) (2*)
4. ΠΓΑΟ Χαλκίδας 9 (7-6) (5)
5. ΑΕ Μυκόνου 6 (5-3) (2*)
6. Νέες Εργοτέλη 3 (5-12) (4*)
7. ΠΑΣ Αθηνών 1966 3 (6-14) (5)
8. ΑΟ Χανιά 3 (4-13) (3*)
9. Άβαντες Χαλκίδας -10 (0-12)
(Στις Αβαντίδες Χαλκίδας επιβλήθηκε αποβολή από το πρωτάθλημα και υποβιβασμός στην κατώτερη κατηγορία, καθώς και αφαίρεση 10 βαθμών από το φετινό και 10 βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα. – Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν πάρει τους βαθμούς α.α.)

 

4ος όμιλος
1. ΑΟ Αγίας Παρασκευής 12 (9-1) (4)
2. Πήγασος Θριασίου 11 (11-5) (5)
3. Ατρόμητος Αθηνών 9 (15-1) (4)
4. Ιάσων Ιλίου 8 (5-5) (5)
5. ΑΟ Βριλησσίων 6 (8-9) (5)
6. ΑΠΣ Σαπφώ 5 (3-6) (4)
7. ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού 3 (3-8) (4)
8. ΠΟ Άγιος Θωμάς 3 (1-13) (5)
9. Ακράτητος Άνω Λιοσίων 0 (2-9) (4)
Ρεπό έχουν κάνει οι: ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού, Ατρόμητος Αθηνών, ΑΟ Αγίας Παρασκευής, ΑΠΣ Σαπφώ, Ακράτητος Άνω Λιοσίων

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (6η) ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

1ος όμιλος

Δόξα 2016 – Αίαντας Πυλαίας

Ροδόπη 87 – Βόλος ΝΠΣ

Μέντεκας Καλαμαριάς – Νεφέλες

Λέοντες – Βέροια Ladies

Ρεπό: Άρης Θεσσαλονίκης

 

2ος όμιλος

Φείδων Άργους – ΑΟΠΚ Πατίστα

ΓΠΟ Γιάννενα – ΑΕΚ Μεσολογγίου

Άρης Πατρών – Ατρόμητος Ζαρουχλέικων

Ίκαρος Πετρωτού – ΑΠΣ τίγρεις

Ρεπό: Δόξα Πηγαδακίων

 

3ος όμιλος

Οδυσσέας Μοσχάτου – ΑΟ Χανιά

ΠΓΑΟ Χαλκίδας – ΠΑΣ Αθηνών 1966

ΑΕ Μυκόνου – Νέες Εργοτέλη

Άβαντες Χαλκίδας – ΑΣ Ποντίων Δραπετσώνας

Ρεπό: Λεοντικός Κηφισιάς

 

4ος όμιλος

ΑΣ Τριαντών Ιαλυσού – Ακράτητος Άνω Λιοσίων

Ατρόμητος Αθηνών – ΑΠΣ Σαπφώ

Ιάσων Ιλίου – ΑΟ Βριλησσίων

ΑΟ Αγίας Παρασκευής – Άγιος Θωμάς

Ρεπό: Πήγασος Θριασίου