Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α2 μπάσκετ: Βαθμολογίες και αποτελέσματα (14/1)

Με σημαντικά παιχνίδια συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, την Κυριακή 14/1. Αναλυτικά:

 

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας 56-48
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας 47-59
Ιωνικός ΝΦ-Δαναοί Άργους 62-45
Προμηθέας Π.-ΑΕΚ Περιστερίου 46-60
Π. Φάληρο-Σπόρτιγκ 71-61
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Γλυφάδας 51-50
Αγ. Παρασκευή-Άμιλλα Περιστερίου 44-30

 

Αναλυτικά τα παιχνιδια

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας 56-48
Διαιτητές: Δημουλάς-Αποστολόπουλος
Δεκάλεπτα:  14-15, 32-24, 43-34, 56-48
Κρόνος Αγ. Δημ.(Τσαμπούρη): Πατεράκη 8, Καμμένου 20(2), Τσαγκαροπούλου 14, Σταθοπούλου 4, Κοίλια 3(1), Στολίγκα 3(1), Κλείτσα, Τζέμη 4, Ανδρέου, Ζαφείρη.
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Ξενιτοπούλου 8, Τσιλιμπάρη 8, Ευμορφοπούλου 11 (1), Μπαλαμπάνη 9(1), Πετρή, Αρχαγγελίδη 2, Παπάζογλου, Θανοπούλου 5(1),  Μεγαλούδη, Παρθένη 5.

 

ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας 47-59
Διαιτητές: Μαυρέλης-Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 7-24, 17-38, 23-52, 47-59
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 6, Κυρίδη 2, Κούκη 10, Τάρλα 5, Κοιλιαρίδη 2,Κυριακάκη 9(1), Ανδρικοπούλου 1, Σκουμπάκη 3(1), Παρθενίου 5(1), Καλογερία, Παλαμάρη 1, Χαντζοπούλου 3(1).
Αμύντας (Δρακάκη): Κοντογιάννη 9(2), Κουτσιρίμπα 11, Βαρβιτσιώτη 7, Ντάνου 7(1), Καλομιτσίνη 10(1), Μαργώνη 12(4), Μαζαράκη 3, Σιγάλα, Παπακώστα, Γεωργακοπούλου, Πλυτά.

 

Ιωνικός ΝΦ-Δαναοί Άργους 62-45
Διαιτητές: Πλέγας-Μπολάνο
Δεκάλεπτα: 24-15, 42-26, 50-33, 62-45
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Καμπουράκη 17(3), Τσέρου 1, Φουράκη 13, Καραγιάννη 14(1), Καραβέλη Μ. 2,  Ζίου 1, Κωνσταντίνου 2, Βώλου 10(2), Τζούβαλη, Καββαδά, Καρούσου 2, Αυδικού.
Δαναοί Αργους (Νώντας): Δανούση 17(1), Μπάλλα 6(1), Κυριάκου 6(2), Χρυσοστομίδου 5, Ζαρόκωστα 6, Σβορώνου 5.

 

Προμηθέας Π.-ΑΕΚ Περιστερίου 46-60
Διαιτητές: Βομπίρης-Ζαφείρη
Δεκάλεπτα: 11-13, 19-30, 34-44, 46-60
Προμηθέας (Νάκης): Μαρούντα 12(1), Χαραλαμπίδη 8, Ολυμπίου 4, Παυλάκη 6(1), Κολόκα 8, Στεφανάτου 8, Μαρίνη, Καλαμπαλίκη, Κανελλοπούλου, Δημοπούλου, Χατζηνικολάου.
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Καίσαρη 18(1), Τζίβα 6, Τζίμη 3, Ράπτη 5, Καλαντζή 5(1), Γαβαλά 2, Μαλαπάνη 3(1), Πανούτσου, Κοντογεώργου 8, Χρηστάκη 7(1), Λαδά 3(1), Γιακάλου.

 

Π. Φάληρο-Σπόρτιγκ 71-61
Διαιτητές: Λιόνας-Αναστασόπουλος Β.
Δεκάλεπτα: 18-13, 32-41, 53-54, 71-61
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Αξιοπούλου 9(1), Κοτσιάφτη 28(4), Λουκάτου 15, Στεριοπούλου 4, Μανουσέλη 10(2), Διαμαντοπούλου 5(1), Σταθάκη, Ακρίβου.
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Σερέπα 12(4), Παντέλη 9(1), Ρουσουνέλου 15(1), Δεληγιάννη 9(1), Μουζάκη 3, Λέρη 3(1), Χαλικοπούλου 5(1), Καρρά 5(1), Κουφογιάννη.

 

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Τερψιθέα Γλυφάδας 51-50
Διαιτητές:  Πετράκης Ιωάν.-Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 13-8, 32-25, 46-45, 51-50
Δάφνη Αγ.Δημ. (Μπουμπούς): Πατέρα 7(1), Κατσαμούρη Μ. 17, Παγώνη 2, Μαγγίνα 14, Τσιχλάκη, Κατσαμούρη Χ. 9, Ψωμά 2.
Τερψιθέα Γλ. (Αποστολάκης – Βασιλάκος): Θεοδώρου 21(4), Δανδουλάκη 13, Λαμπράκη 5, Καντέλη 2, Συγγρού 2, Σιδηροπούλου, Αγκάι  7.

 

Αγ. Παρασκευή-Άμιλλα Περιστερίου 44-30
Διαιτητές: Κιουλάφας-Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 20-4, 28-19, 36-26, 44-30
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Κεσσέ 6(1), Τσιαδή 3(1),  Γρίσπου 5, Καραχάλιου 9, Γιαμπάνη 10(2), Βούλγαρη 3(1), Κυρκοπούλου, Πολιτοπούλου 6, Κακοσούρη 2, Σπυρίδωνος.
Αμιλλα (Γουναρά): Τζουγκράκη 6(1), Μούκα 11(3), Λυκούδη 3(1), Νίξινα 6, Καρανάσιου 4, Τραγουστή, Λιάσκου, Σταμούλου, Λυμπέρη.

 

Η βαθμολογία

1) Αγία Παρασκευή     23     739-593     146
2) ΑΕΚ Περιστερίου     22     707-608     99
3) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας         22     683-568     115
4) Αμύντας 21     689-606     83
5) Δάφνη Αγίου Δημητρίου  20     666-566     100
6) Τερψιθέα Γλυφάδα 19     735-615     120
7) Μελίσσια        18     677-640     37
8) Παλαιό Φάληρο      18     609-650     -41
9) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16     686-673     13
10) Σπόρτιγκ       16     599-664     -65
11) Πορφύρας    15     559-591     -32
12) Αμιλλα Περιστερίου      15     560-701     -141
13) Δαναοί Αργους      14     627-716     -89
14) Προμηθέας Πάτρας       13     500-845     -345

 

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1)
Πορφύρας-Μελίσσια
Αμύντας-Παλαιό Φάληρο
ΑΕΚ Περιστερίου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αμιλλα Περιστερίου-Προμηθέας Πάτρας
Δαναοί Αργους-Αγία Παρασκευή
Τερψιθέα Γλυφάδα-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Σπόρτιγκ-Δάφνη Αγίου Δημητρίου

 

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ανόρθωση Βόλου-Πανσερραϊκός 69-72
Άρης-Πανόραμα 55-62
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πάνθηρες Καβάλας 43-62
ΑΕ Πυλαίας-Ιωάννινα ΣΚ 75-34
Απόλλων Πτ.-ΜΕΝΤ 49-60
Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος, Παναθλητικός

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πάνθηρες Καβάλας 43-62
Διαιτητές: Καντζουρίδης-Γκαντίδης Μ.
Δεκάλεπτα:14-17, 23-28, 33-48, 43-62
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 10, Στεργίου 1, Γράψα Ευτ. 10(2), Σταμπή 6(1), Αντωνίου 2, Κουλακιώτη 3, Ντολοπούλου 1, Γράψα Ευαγ. 2, Κανέλλογλου 4, Αλασχκάρ 4. Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Τσάντα 10, Λυκάκη 11, Παναγιωτίδου 7(1), Μαραβέγια, Γαϊτάνη 8, Τριανταφύλλου 14, Πετρουσέφσκα 10, Μαμαλίγκατζη 2, Παπαδοπούλου, Πιστιόλα, Τουρετζόγλου.

 

Ανόρθωση Βόλου-Πανσερραϊκός 69-72
Διαιτητές: Ντόντης-Αβρονιδάκης
Δεκάλεπτα: 15-18, 26-44, 46-54, 69-72
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 19(1), Σουλτάνη 27(1), Τσιμπίδη 7, Ταντουρόφσκα 6(1) Μαγκλάρα 5, Ζήτη 3(1), Μίχαλου, Μιχαηλίδου 2.
Πανσερραϊκός (Πεχλιβάνος): Καλαμπάκου 10(1), Νάστου 19(2), Μιχαηλίδου 15(5),  Γκομπετζισβίλι 15, Τζιαμπάζη 2, Μπακιρτζίδου 3, Χωλοπούλου 8(1), Δαμιανάκου.

 

Άρης-Πανόραμα  55-62
Διαιτητές: Λαμπρέλης-Τσαπόγα
Δεκάλεπτα: 16-14, 28-37, 42-45, 55-62
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 16, Γιάνταη 6, Καλόγηρου 4, Βλάχου 7, Εφραιμίδου 2, Τσιαρσιώτη 2, Μάντζιου, Γκατζιώνη, Κερασοβίτη 18(3).
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 9(2), Παπαϊωάννου 17(1), Μπαξεβάνου 8(1), Αργυρού 4, Βατσιτσίδου 8, Βασλαματζή 4, Δαδάλη, Καλογρίδου, Παπαδοπούλου 6, Νάκη 6.

 

ΑΕ Πυλαίας-Ιωάννινα ΣΚ 75-34
Διαιτητές: Μαρτυγάκης-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 25-6, 43-13, 63-29, 75-34
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Λογδανίδου 6, Βαντσιούρη 16(3), Κωστανάκη 8(2), Σπανίδου 5(1), Τσουμπερλή 12, Στυλιανού 1, Διαμαντοπούλου 19, Τσούπα 2, Κουράτορα 6(2).
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα, Κρητικού, Γιωτίτσα 14(1), Βρασταμηνού 3, Βλάχβεη 9(1), Μπεκρή, Ρίζου 2, Δημοπούλου 4, Παπαδιά 2, Φερεντίδου, Καλαντζή.

 

Απόλλων Πτολ.-ΜΕΝΤ 49-60
Διαιτητές: Πάνος-Γεωργοσόπουλος
Δεκάλεπτα: 11-22, 29-37, 36-45, 49-60
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Βλαδίκα 12(3), Πισιάνη 4(1), Γκανάτσιου 10(1), Μεντεσίδου 9(1), Γεωργοπούλου, Μάντσου 5, Κρανιώτη 9, Σωματάκη.
ΜΕΝΤ (Μαλλιαρού): Αθανασιάδου 4, Παπαδοπούλου 25(1), Καβακίδου 8, Κανελλοπούλου 11, Κασωτάκη, Πεικιαρίδου, Κωκοκώτσιου, Κλεισιάρη 12(2).

 

Η βαθμολογία
1) Πανσερραϊκός         21     780-568     212
2) Παναθλητικός          20     821-415     406
3) ΑΕ Πυλαίας    18     660-539     121
4) Πάνθηρες Καβάλας 17     650-537     113
5) Βόλος    17     645-588     57
6) ΑΣ Πανόραμα 15     605-596     9
7) Πιερικός Αρχέλαος 15     574-613     -39
8) Αρης      15     542-711     -169
9) ΜΕΝΤ    13     517-670     -153
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου       12     496-585     -89
11) Απόλλων Πτολεμαϊδας  10     477-672     -195
12) ΣΚ Ιωάννινα  10     390-663     -273

 

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 28/1)
Πάνθηρες Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος
ΜΕΝΤ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
ΣΚ Ιωάννινα-Απόλλων Πτολεμαϊδας
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας
ΑΣ Πανόραμα-Ανόρθωση Βόλου
Ρεπό: Αρης, Πανσερραϊκός

 

Πηγή: ΕΟΚ