Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α2 μπάσκετ: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (9 η αγων.)

Με δράση και στους δυο ομίλους συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ Γυναικών με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής.

 

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα
ΚΑΟ Μελισσίων-Αγ. Παρασκευή 32-55
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Προμηθέας Π. 80-22
Πορφύρας-Ιωνικός ΝΦ 53-58
ΑΕΚ Περιστερίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 61-49
Άμιλλα Περ.-Π. Φάληρο 37-60
Αμύντας-Τερψιθέα 61-59
Δαναοί Άργους-Σπόρτιγκ 64-69

 

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Προμηθέας Π. 80-22
Διαιτητές: Τσικριτσάκη-Πετρόπουλος Γεωρ.
Δεκάλεπτα: 21-4, 45-15, 63-19, 80-22
Κρόνος Αγ.Δημ. (Νικολαϊδου): Δερμιτζάκη 11(1), Στολίγκα 17(2), Πέτρη 9(2), Ανδρέου 9, Κλείτσα 11(3), Θεοδωροπούλου 1, Τσαγκαροπούλου 2, Πατεράκη 15, Τζέμη 2, Καμμένου 3(1), Σταθοπούλου.
Προμηθέας Π. (Νάκης): Χαραλαμπίδη 5, Παυλάκη 3, Σταμούλη 4, Χατζηνικολάου 2, Ολυμπίου 3(1), Μαρίνη 2, Τσαβολάκη 1,Κανελλοπούλου 2, Ευσταθίου, Σπανάκη.

ΚΑΟ Μελισσίων-Αγ. Παρασκευή 32-55
Διαιτητές:  Παπανικολάου Ιωάν.-Κατσέλη
Δεκάλεπτα: 6-18, 15-36, 21-46, 32-55
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Κούκη 16(2), Τάρλα 3, Κοιλιαρίδη 5(1), Σκουμπάκη 1, Κυριακάκη 2, Κυρίδη 5(1), Ανδρικοπούλου, Παναγιωτίδη, Παρθενίου, Πατέρα, Καλογερία, Τζέλου.
Αγ.Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Τσιαδή, Σακουλάκη 6, Γρίσπου 10(2), Κεσσέ 2, Γιαμπάνη 15(3), Βούλγαρη, Καραχάλιου 10, Πολιτοπούλου 10(1), Κυρκοπούλου, Σπυρίδωνος 2.

Πορφύρας-Ιωνικός ΝΦ 53-58
Διαιτητές: Αντωνέλλου-Δόβας
Δεκάλεπτα: 11-16, 25-33, 37-45, 53-58
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Ευμορφοπούλου 21(2), Μπαλαμπάνη 13(2), Ρουμπελάκη 4, Μεγαλούδη, Ξενιτοπούλου 4, Τσιλιμπάρη 2, Παπάζογλου 1, Ακρίβου 2, Αρχαγγελίδη 4, Θανοπούλου 2, Παρθένη.
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Τσέρου 15(1), Καμπουράκη 13(2), Φουράκη 11, Καραγιάννη 8, Καραβέλη Κ. 2, Καββαδά 8, Ζίου 1, Κωνσταντίνου.

ΑΕΚ Περιστερίου-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 61-49
Διαιτητές: Λαζόγκα-Πετράκης Γεωρ.
Δεκάλεπτα: 18-14, 33-29, 46-39, 61-49
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Καίσαρη 12(3), Τζίβα 13(1), Χρηστάκη 13(1), Κοντογεώργου 11(2), Γαβαλά 6(2), Καλαντζή 2, Τζίμη 4, Πανούτσου, Ράπτη.
Δάφνη Αγ.Δημ. (Μπουμπούς): Κατσαμούρη Χ. 1., Παγώνη 15(5), Σλαβικάιτε, Κατσαμούρη Μ. 12, Μαγγίνα 16, Ψωμά 5, Τσιχλάκη.

Αμύντας-Τερψιθέα 61-59
Διαιτητές: Γαρινή-Αποστολόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-14, 26-32, 39-52, 61-59
Αμύντας (Δρακάκη): Καλομιτσίνη 8(1), Παπαρδέλα 22(3), Κοντογιάννη 7(1), Βαρβιτσιώτη 21(1), Μαργώνη 3, Κουτσιρίμπα, Παπακώστα, Γεωργακοπούλου, Σιγάλα, Χονδρουδάκη, Μαζαράκη.
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Θεοδώρου 9(1), Δανδουλάκη 15(1), Λαμπράκη 10, Συγγρού 8, Καντέλη 8, Σιδηροπούλου 9(2),  Σμυρνιώτη, Παπαδογούλα, Αγκάι.

Δαναοί Άργους-Σπόρτιγκ 64-69
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Νικ.-Θεοδοσόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 37-22, 53-46, 64-69
Δαναοι Αργους (Νώντας): Χελιώτη 24(1), Δανούση 14(2), Χρυσοστομίδου 4, Σβορώνου 8, Μπενέκη, Μπάλλα 5(1), Ζαρόκωστα 6, Κυριάκου 3(1).
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Σερέπα 6(2), Δεληγιάννη 20(1), Παντέλη 19(2), Ρουσουνέλου 13, Χαλικοπούλου 11(1), Πλώτα, Μουζάκη, Καρρά, Κουφογιάννη, Λέρη.

 

Η βαθμολογία

1) Αγία Παρασκευή 18     572-449   123
2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας   17     508-419   89
3) ΑΕΚ Περιστερίου 16     524-448   76
4) Αμύντας       15     512-471   41
5) Τερψιθέα Γλυφάδα     14     555-470   85
6) Δάφνη Αγίου Δημητρίου    14     495-432   63
7) Μελίσσια     13     481-477   4
8) Σπόρτιγκ       13     443-456   -13
9) Παλαιό Φάληρο  13     447-484   -37
10) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 12     526-509   17
11) Αμιλλα Περιστερίου 12     439-522   -83
12) Πορφύρας 11     400-432   -32
13) Δαναοί Αργους 11     497-558   -61
14) Προμηθέας Πάτρας  10     366-638   -272

 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12)
Αγία Παρασκευή-Πορφύρας
Προμηθέας Πάτρας-Μελίσσια
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Αμύντας
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-ΑΕΚ Περιστερίου
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Αμιλλα Περιστερίου
Παλαιό Φάληρο-Δαναοί Αργους
Σπόρτιγκ-Τερψιθέα Γλυφάδα

 

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα
Πάνθηρες Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας 76-51
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Απόλλων Πτ. 60-35
ΜΕΝΤ-Ανόρθωση Βόλου 52-73
Παναθλητικός-Πανόραμα 83-37
Ιωάννινα ΣΚ-Άρης 48-54
Πιερικός Αρχέλαος-Πυλαία 59-65
Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

Πάνθηρες Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας 76-51
Διαιτητές: Τριανταφύλλου-Μαρτυγάκης
Δεκάλεπτα: 13-19, 27-25, 58-35, 76-51
Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Τσάντα 5, Παναγιωτίδου 14(4), Γαϊτάνη 6, Λυκάκη 12, Τριανταφύλλου 19, Πετρουσέφσκα, Μαμαλίγκατζη 7(1), Παπαδοπούλου 13(2), Πιστιόλα, Ποντικάκη.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι-Γκάρας): Αρτεμισίου 15(1), Χριστοφοράκη 18(4), Καρτσαμάρη 10(2), Τζεμπελίκου 3, Τίγκα 5, Καλφούντζου, Σαγώνα.

 

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Απόλλων Πτολ. 60-35
Διαιτητές: Πάνος-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 18-7, 31-12, 46-20, 60-35
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 8, Στεργίου 3(1), Γράψα Ευτ. 12(2), Σταμπή 10(1), Αντωνίου 2, Τικούδη, Πουρπουτίδου 2, Κουλακιώτη 4, Ντολοπούλου, Γράψα Ευαγ., Κανέλλογλου 7, Αλασχκάρ 12.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Βλαδίκα 7(1), Πισιάνη, Γκανάτσιου 14, Μεντεσίδου 4, Γεωργοπούλου 3(1), Ξενικάκη, Μάντσου 6(1), Σωματάκη 1.

ΜΕΝΤ-Ανόρθωση Βόλου  52-73
Διαιτητές: Νικολαϊδης-Γκαντίδης Θ.
Δεκάλεπτα: 9-15, 21-30, 31-56, 52-73
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Αθανασιάδου 2, Παπαδοπούλου 15(1), Πεκιαρίδου 5, Κανελλοπούλου 15(3), Καβακίδου 2, Βαλσαμοπούλου 8(2), Κλεισιάρη 5(1).
Ανόρθωση Βόλου (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 16(2), Σουλτάνη 23(4), Ταντουρόφσα 8(2), Ζήτη, Τσιμπίδη 3(1), Αγαγιώτου 8, Μίχαλου 8(2), Λειβαδιώτη, Μιχαηλίδου 2, Τόσκα 5.

Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα  83-37
Διαιτητές: Μιχέλη Ευ.-Τσαπόγα
Δεκάλεπτα: 18-18, 46-31, 66-35, 83-37
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος): Χωλοπούλου 11(3), Βασιλείου 6, Τσινασλανίδου 1, Ντάλα 27(6), Κωφινά 4, Καμπερίδου 4, Σύρπα 4, Παντώτη, Σεκούιλα 26, Αδαμίδου, Ομο, Σαββίδου.
ΑΣ Πανόραμα (Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 7(1), Παπαϊωάννου 8, Μπαξεβάνου 3(1), Δαδαλή 3, Αργυρού, Γιαντσακλίδου 5, Βατσιτσίδου 7, Βασλαματζή 4, Παπαδοπούλου, Νάκη.

Ιωάννινα ΣΚ-Άρης 48-54
Διαιτητές: Πλέγας-Μπολάνο
Δεκάλεπτα: 13-12, 19-27, 30-38, 48-54
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 2, Μπαρτζώκα 7(1), Κρητικού 5(1), Γιωτίτσα 21(2), Δημητριάδου, Βλάχβεη 3(1), Καλαντζή 2, Βρασταμηνού 6, Ρίζου 2.
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 10, Καλογήρου 4, Τσιαρτσιώτη 2, Γιάνταη 7, Παπαχρήστου, Μάντζιου Ε., Βλάχου 5, Εφραιμίδου 6(2), Μάντζιου Α. 1, Γκατζιώνη, Κερασοβίτη 19(4).

Πιερικός Αρχέλαος-Πυλαία  59-65
Διαιτητές: Μπουγλός Π.-Πλιάκος
Δεκάλεπτα: 13-18, 28-32, 47-45, 59-65
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 20(2), Μάντζου 19(3), Μπουμπουλέντρα 5, Λάππα 4, Καρανικόλα 3(1), Μπαγκλαρίδου 4, Ζαρκανέλα 2, Τσενεκίδου 2, Κιολέογλου.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Καραμπατζάκη 14, Λογδανίδου 17(1), Ιγγλέζου, Βαντσιούρη 11(1), Κωστανάκη 3(1), Σπανίδου, Καρβουνιάδου 10(1), Τσουμπερλή 8, Διαμαντοπούλου 2.

 

Η βαθμολογία

1) Παναθλητικός     16     643-338   305
2) Πανσερραϊκός     15     569-403   166
3) ΑΕ Πυλαίας 15     555-429   126
4) Βόλος  15     538-441   97
5) ΑΣ Πανόραμα      14     543-518   25
6) Αρης     14     481-528   -47
7) Πάνθηρες Καβάλας     13     544-462   82
8) Πιερικός Αρχέλαος      12     494-558   -64
9) Ολύμπια Λάρισας      11     416-524   -108
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  11     467-525   -58
11) ΜΕΝΤ         10     404-556   -152
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας     8       379-540   -161
13) ΣΚ Ιωάννινα       8       309-520   -211

 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12)
ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Πιερικός Αρχέλαος
Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ
Βόλος-ΣΚ Ιωάννινα
Αρης-Παναθλητικός
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου