Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α2 μπάσκετ: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες (8 η αγων.)

Με σημαντικές αναμετρήσεις στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Κυριακή 3/12 το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σπόρτιγκ-Άμιλλα Περιστερίου 35-39
Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 53-48
Δαναοί Άργους – Τερψιθέα 60-68
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 77-53
Προμηθέας Π.-Αμύντας 35-60
Π. Φάληρο-ΑΕΚ Περιστερίου 48-62
Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας 51-37

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σπόρτιγκ-Άμιλλα Περιστερίου 35-39
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Παπαδόπουλος Ανδρ.
Δεκάλεπτα:  8-11, 19-20, 27-28, 35-39
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Παντέλη 13, Χαλικοπούλου 4, Ρουσουνέλου 13(1), Δεληγιάννη 3, Μουζάκη, Σερέπα, Πλώτα, Καρρά 2, Μπέτκα, Κατσιώνη.
Αμιλλα Περιστερίου (Γουναρά): Τζουγκράκη 8, Μακρυνίκα 7, Αμίτση 4, Λιάσκου 4, Μούκα 5(1), Καρανάσιου 2, Σκαμαντζούρα 2, Λυκούδη 3(1), Νίξινα 4.

 

Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 53-48
Διαιτητές: Τζίμης-Τσατταλιού
Δεκάλεπτα: 13-9, 30-25, 40-38, 53-48
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Καραβέλη Κ. 2, Καραγιάννη 21(1), Καμπουράκη 8(2), Φουράκη 10, Τσέρου 5(1), Καββαδά 3(1), Λέρη 2, Κωνσταντίνου 2.
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Κούκη 6, Τάρλα, Πατέρα 8(2), Παρθενίου 9(1), Κυριακάκη 5(1), Κοιλιαρίδη 12(2), Καλογερία 2, Κυρίδη 3(1), Παναγιωτίδη 1, Σκουμπάκη 2.

 

Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 77-53
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Αντωνέλου
Δεκάλεπτα: 26-16, 38-20, 63-42, 77-53
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Κεσσέ 13, Γρίσπου 7, Σακουλάκη 14(2), Τσιαδή 13(1), Βούλγαρη 3, Καραχάλιου 6, Πολιτοπούλου 6, Γιαμπάνη 10(2), Κακοσούρη, Κυρκοπούλου 5(1).
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου): Καμμένου 5(1), Τσαγκαροπούλου 5,  Στολίγκα 9(1), Κλείτσα 8(2), Ανδρέου 2, Σταθοπούλου 9, Δερμιτζάκη 8(1), Βαν ντερ Λίντεν 4, Τζέμη 3, Τσιρογιώργη.

 

Προμηθέας Π.-Αμύντας 35-60
Διαιτητές: Παπανικολάου Ιωάν.-Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 10-14, 17-30, 23-44, 35-60
Προμηθέας Π. (Νάκης): Ολυμπίου 2, Χαραλαμπίδη, Παυλάκη 8(1), Μαρούντα 7(1), Μιχαλοπούλου 2, Κολόκα, Φραγγέα 2, Σταμούλη 3(1), Τσαβολάκη 7, Παπαδοπούλου 4, Μαρίνη, Ευσταθίου.
Αμύντας (Δρακάκη): Παπαρδέλα 4, Βαρβιτσιώτη 13, Χονδρουδάκη 5(1), Μαζαράκη 6(1), Μαργώνη 7(1), Κοντογιάννη 7, Γεωργακοπούλου 7, Σιγάλα 3, Καλομιτσίνη 5, Καραδήμου 3(1), Βώλου, Πλυτά.

 

Π. Φάληρο-ΑΕΚ Περιστερίου 48-62
Διαιτητές: Γαρινή-Δόβας
Δεκάλεπτα: 15-11, 25-30, 39-47, 48-62
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Λουκάτου 12, Κοτσιάφτη 6, Στεφανίδου 6(2), Στεριοπούλου 10(2), Αξιοπούλου 9, Σταθάκη 2, Μανουσέλη 3(1), Μαργαρίτη.
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Γαβαλά 5(1), Χρηστάκη 11, Κοντογεώργου 9, Τσίβα 25(3), Καλαντζή, Μαλαπάνη, Ράπτη 6, Τζίμη 4, Πανούτσου 2, Λαδά.

 

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πορφύρας 51-37
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 16-7, 30-19, 38-27, 51-37
Δάφνη Αγ.Δημ.(Μπουμπούς): Κατσαμούρη Χ. 6, Παγώνη 7(1), Ψωμά 5(1), Σλαβικάιτε 14(3), Κατσαμούρη Μ. 17, Μαγγίνα 2, Μεμήνη.
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Ευμορφοπούλου3, Ρουμπελάκη 3(1), Ξενιτοπούλου 4, Τσιλιμπάρη 6, Μπαλαμπάνη 7(1), Παπάζογλου, Μεγαλούδη 8(2), Θανοπούλου, Αρχαγγελίδη 2, Ακρίβου 4, Γεωργουσοπούλου.

 

Δαναοί Άργους-Τερψιθέα 60-68
Διαιτητές: Γεωργιλάκης-Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 19-18, 37-28, 57-48, 60-68
Δαναοί Αργούς (Βερβαινιώτης): Χελιώτη 17, Κυριάκου 6(1), Μπάλλα 5, Δανούση 12(2), Σβορώνου 11, Μπενέκη 5(1), Ζαρόκωστα 4.
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Δανδουλάκη 27(3), Συγγρού 16(1), Λαμπράκη 8, Θεοδώρου 9(2), Καντέλη 4, Σιδηροπούλου 4(1), Αγκάι, Σμυρνιώτη, Παπαδογούλα.

 

Η βαθμολογία
1) Αγία Παρασκευή 16
2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 15
3) ΑΕΚ Περιστερίου 14
4) Τερψιθέα Γλυφάδα 13
5) Δάφνη Αγίου Δημητρίου 13
6) Αμύντας 13
7) Μελίσσια 12
8) Σπόρτιγκ 11
9) Αμιλλα Περιστερίου 11
10) Παλαιό Φάληρο 11
11) Πορφύρας 10
12) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 10
13) Δαναοί Αργους 10
14) Προμηθέας Πάτρας 9

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 17/12)
Πορφύρας-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας
Μελίσσια-Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Προμηθέας Πάτρας
Αμύντας-Τερψιθέα Γλυφάδα
ΑΕΚ Περιστερίου-Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Αμιλλα Περιστερίου-Παλαιό Φάληρο
Δαναοί Αργους-Σπόρτιγκ

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 58-55
Άρης-ΜΕΝΤ 68-65 (παρ.)
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 56-74
Ανόρθωση Βόλου-Πάνθηρες 74-66
Πανόραμα-Ιωάννινα ΣΚ 75-39
Πυλαία-Αναγέννηση Ν.Ρ. (10/12)
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαϊδας

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 58-55
Διαιτητές: Γεωργουσόπουλος-Πλιάκος
Δεκάλεπτα: 17-15, 29-30, 46-41, 58-55
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Αρτεμισίου 7, Χριστοφοράκη 11(3), Καρτσαμάρη 20, Τζεμπελίκου 7, Τίγκα 13, Σαγώνα.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Μάντζου 25(2), Μπουμπουλέντρα 5(1), Λάππα, Καρανικόλα, Ζαμάνη 2, Μπαγκλαρίδου 4, Ζαρκανέλα 4, Τσενεκίδου 10(1), Κιολέογλου 5(1).

 

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός  56-74
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Νικολαϊδης
Δεκάλεπτα: 12-19, 29-35, 43-59, 56-74
Πανσερραϊκός (Ρούλης Π.-Ρούλης Χ.): Καλαμπάκου 8, Νάστου 15, Μιχαηλίδου 10(1), Τζιμορώτα, Γκομπετζισβίλι 13, Σιγκουρνταρντοτίρ 5, Μπακιρτζίδου 2,Τζιαμπάζη, Χωλοπούλου 3, Μαραγκού.
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος-Παπαδόπουλος Δ.): Χωλοπούλου 10, Τσινασλανίδου, Ντάλα 16(2), Κωφινά, Καμπερίδου 1, Βασιλείου 6, Σύρπα 12, Παντώτη 6(2), Σεκούιλα 23(1).

 

Ανόρθωση Βόλου-Πάνθηρες 74-66
Διαιτητές: Γεωργούλης-Αβρονιδάκης
Δεκάλεπτα: 12-11, 36-34, 61-48, 74-66
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 16(2), Ταντουρόφσκα 27(7), Σουλτάνη 11, Ζήτη, Τσιμπίδη 9(1), Αγαγιώτου 11(3), Μίχαλου, Μιχαηλίδου.
Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Τσάντα 2, Παναγιωτίδου 3(1), Μαραβέγια 3(1), Γαϊτάνη 18(4), Λυκάκη 8(1), Τριανταφύλλου 5, Πετρουσέφσκα 14(1), Μαμαλίγκατζη 8(1), Συροπούλου, Παπαδοπούλου 5(1), Πιστιόλα.

 

Άρης-ΜΕΝΤ 68-65 παρ.
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 16-20, 20-35, 42-45, 59-59(κ.δ.), 68-65
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 7, Γιάνταη 8, Παπαχρήστου 2, Βλάχου 10, Εφραιμίδου 12(2), Καλογήρου 4, Μάντζιου, Τσιαρσιώτη 2, Κερασοβίτη 23(5).
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Αθανασιάδου 4, Πεκιαρίδου, Παπαδοπούλου 16(1), Στεργίου 21(2), Παπαβασιλείου 13(2), Καβακίδου 5, Κανελλοπούλου 6(2), Κλεισιάρη, Βαλσαμοπούλου.

 

Πανόραμα-Ιωάννινα ΣΚ 75-39
Διαιτητές: Καρυπίδης-Τριανταφύλλου
Δεκάλεπτα: 12-11, 33-24, 54-29, 75-39
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 13(1), Παπαϊωάννου 7(1), Μπαξεβάνου 5(1), Αργυρού 6, Αυτζή 10(1), Γιαντσακλίδου 19(1), Βασλαματζή, Καλογρίδου 5(1) Δαδαλή 3, Βατσιτσίδου 2, Νάκη 5(1).
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 3(1), Μπαρτζώκα 1, Κρητικού 2, Γιωτίτσα 9(1), Δημητριάδου 4, Βλάχβεη 6, Βραταμινού, Φαγογένη, Καλαντζή 4, Μπεκρή 2, Ρίζου 4, Μπουκουβάλα 4.

 

Η βαθμολογία
1) Πανσερραϊκός 15
2) Βόλος 13
3) ΑΣ Πανόραμα 13
4) Παναθλητικός 12
5) Αρης 12
6) ΑΕ Πυλαίας 11
7) Πάνθηρες Καβάλας 11
8) Πιερικός Αρχέλαος 11
9) Ολύμπια Λάρισας 10
10) ΜΕΝΤ 8
11) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 8

12) Απόλλων Πτολεμαϊδας 7
13) ΣΚ Ιωάννινα 7

* Απόλλων Πτολεμαϊδας, Παναθλητικός, ΑΕ Πυλαίας, ΣΚ Ιωάννινα, Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Βόλος και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους.

** ΑΕ Πυλαίας, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, ΜΕΝΤ και Παναθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 17/12)
Πάνθηρες Καβάλας-Ολύμπια Λάρισας
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Πτολεμαϊδας
MΕΝΤ-Βόλος
ΣΚ Ιωάννινα-Αρης
Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Πανσερραϊκός