Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α2 μπάσκετ: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (26/11)

Με δράση και στους δύο ομίλους συνεχίστηκε την Κυριακή 26/11 το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

 

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

ΚΑΟ Μελισσίων-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 48-54
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιωνικός ΝΦ 47-52
Πορφύρας-Π. Φάληρο 55-44
ΑΕΚ Περιστερίου-Σπόρτιγκ 54-36
Προμηθέας Π.-Αγ. Παρασκευή 53-82
Αμύντας-Δανοί Άργους 74-69
Άμιλλα Περιστερίου-Τερψιθέα 57-63

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιωνικός ΝΦ 47-52
Διαιτητές: Δημουλάς-Αλεξόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα: 17-18, 27-32, 40-40, 47-52
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου): Τσαγκαροπούλου 16, Σταθοπούλου 16(2), Καμμένου 5(1), Στολίγκα 7(1), Βαν ντερ Λίντεν, Κλείστα 3(1), Ανδρέου, Δερμιτζάκη, Πέτρη, Τζέμη, Φουστέρη.
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Φουράκη 10, Τσέρου 12(2), Καραγιάννη 9(1), Καμπουράκη 7(1), Καραβέλη Κ. 8, Καββαδά 6(2), Ζίου, Λέρη.

 

ΚΑΟ Μελισσίων-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 48-54
Διαιτητές: Γαρινή-Γεωργόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα: 11-14, 29-27, 42-42, 48-54
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Κούκη 10, Κοιλιαρίδη 12(2), Παναγιωτίδη 2, Τάρλα 8(1), Κυρίδη 6(2), Σκουμπάκη 3(1), Κυριακάκη 4, Καλογερία 1, Παρθενίου 2, Κασιμάτη, Χαντζοπούλου.
Δάφνη Αγ. Δημ. (Μπουμπούς): Κατσαμούρη Χ., Σλαβικάιτε 14(3), Παγώνη 16(4), Κατσαμούρη Μ. 18, Μαγγίνα 6, Ψωμά, Μεμήνη.

 

Πορφύρας-Π. Φάληρο 55-44
Διαιτητές: Οικονόμου-Μύζικας
Δεκάλεπτα: 17-10, 27-20, 40-25, 55-44
Προρφύρας (Οικονομόπουλος): Μπαλαμπάνη 9(2), Ευμορφοπούλου 13, Ξενιτοπούλου 6, Τσιλιμπάρη 4, Ρουμπελάκη, Παπάζογλου 11, Μεγαλούδη 3(1), Κοντραφούρη 1, Ακρίβου 2, Θανοπούλου 3(1), Αρχαγγελίδη 3.
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Κοτσιάφτη 18(1), Στεριοπούλου 10(2), Αξιοπούλου 7, Λουκάτου 4, Σταθάκη 4(1), Νασιάκου 1, Καρακλή, Μαργαρίτη

 

ΑΕΚ Περιστερίου-Σπόρτιγκ 54-36
Διαιτητές: Παλογέλης-Αλεξόπουλος Π.
Δεκάλεπτα: 16-14, 28-20, 50-30, 54-36
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Κοντογεώργου 7(1), Τζίβα 17(1), Χρηστάκη 19(3), Γαβαλά, Καίσαρη 4, Τζίμη 5, Ράπτη, Σελούλη 2, Πανούτσου, Μαλαπάνη.
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Παντέλη 15(2), Ρουσουνέλου 7, Μουζάκη 8, Σερέπα 2, Δεληγιάννη, Μπέτκα, Χαλικοπούλου 4, Καρρά, Πλώτα, Ιερωνυμάκη.

 

Προμηθέας Π.-Αγ. Παρασκευή 53-82
Διαιτητές: Ξηροκώστας-Γκαραβέλλος
Δεκάλεπτα: 14-28, 23-50, 39-63, 53-82
Προμηθέας (Νάκης): Μαρούντα 8(1), Ολυμπίου 4, Παυλάκη 6(1), Χαραλαμπίδη 11, Τσοβολάκη 5, Παπαδοπούλου, Κολοκα 8(1) , Μαρίνη 2, Σταμούλη 2, Μχαλοπούλου, Φραγγέα 6, Χατζηνικολάου.
Αγ. Παρασκευή (Ρουμπελάκης): Βούλγαρη 6, Γρίσπου 13(1), Κεσσέ 4, Καραχάλιου 12, Τσιαδή 8(1), Σακουλάκη 17(3), Σπυρίδωνος 6(1), Γιαμπάνη 5, Κυριακοπούλου 5, Κακοσούρη 6(1), Πολιτοπούλου, Αραβανή.

 

Άμιλλα Περιστερίου-Τερψιθέα 57-63
Διαιτητές: Αντωνέλου-Μούστρης
Δεκάλεπτα: 16-11, 25-25, 33-45, 57-63
Αμιλλα Περιστερίου (Γουναρά): Μακρυνίκα 10, Τζουγκράκη 19(1), Μάντη 5(1), Καρανάσιου 7(2), Λυκούδη 14(2), Αμίτση, Μούκα, Σκαμαντζούρα 2, Λιάσκου.
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Δανδουλάκη 10, Θεοδώρου 7, Καντέλη 11, Συγγρού 17(2), Λαμπράκη 18, Σιδηροπούλου, Σμυρνιώτη, Αγκάι, Κορδαλή, Παπαδογούλα.

 

Αμύντας-Δανοί Άργους 74-69
Διαιτητές: Πετράκης Γ.-Τζανετάκης
Δεκάλεπτα: 24-24, 42-45, 48-54, 74-69
Αμύντας (Δρακάκη): Καλομιτσίνη 23(4), Μαργώνη 6(2), Παπαρδέλα 13, Βαρβιτσιώτη 11(1), Κοντογιάννη 7(1), Κουτσιρίμπα 10, Χονδρουδάκη, Παπακώστα 2, Μαζαράκη 2, Γεωργακοπούλου.
Δαναοί Αργους (Βερβαινιώτης): Δανούση 19(4), Μπάλλα 3(1), Σβορώνου 6, Χελιώτη 27, Κυριάκου 8(2), Ζαρόκωστα, Αργυροπούλου 2, Μπενέκη 4.

 

Η βαθμολογία

1) Αγία Παρασκευή        14    440-364   76
2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας   13    397-318   79
3) ΑΕΚ Περιστερίου       12    401-351   50
4) Τερψιθέα Γλυφάδα     11    428-349   79
5) Δάφνη Αγίου Δημητρίου    11    395-334   61
6) Μελίσσια    11    401-369   32
7) Αμύντας      11    391-377   14
8) Σπόρτιγκ    10    339-353   -14
9) Παλαιό Φάληρο 10    339-385   -46
10) Πορφύρας 9      310-323   -13
11) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 9      393-410   -17
12) Δαναοί Αργους 9      373-421   -48
13) Αμιλλα Περιστερίου 9      363-427   -64
14) Προμηθέας Πάτρας  8      309-498   -189

 

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12)
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Πορφύρας
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Μελίσσια
Αγία Παρασκευή-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Προμηθέας Πάτρας-Αμύντας
Παλαιό Φάληρο-ΑΕΚ Περιστερίου
Τερψιθέα Γλυφάδα-Δαναοί Αργους
Σπόρτιγκ-Αμιλλα Περιστερίου

 

2ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Πάνθηρες Καβάλας-Άρης 64-49
Πιερικός Αρχέλαος-Ανόρθωση Βόλου 59-62
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολύμπια Λάρισας 69-72
ΜΕΝΤ-Πανόραμα 60-55
Απόλλων Πτ.-Πυλαία 58-81
Ιωάννινα ΣΚ-Πανσερραϊκός 29-79
Ρεπό: Παναθλητικός

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πάνθηρες Καβάλας-Άρης 64-49
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Γκαντίδης Θ.
Δεκάλεπτα: 8-12, 25-27, 49-32 64-49
Πάνθηρες Καβάλας (Χαντέλης-Λογοθέτης): Τσάντα 2, Παναγιωτίδου 12(2), Μαραβέγια 10(1), Γαϊτάνη 13(1), Λυκάκη 10, Τριανταφύλλου 1, Πετρουσέφσκα 7, Μαμαλίγκατζη 9(3), Παπαδοπούλου.
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 7, Καλογήρου 4, Τσιαρσιώτη 10, Γιάνταη, Παπαχρήστου 6, Βλάχου 9, Εφραιμίδου 8(2), Μάντζιου Α., Κερασοβίτη 5(1), Μάντζιου Ε.

 

Πιερικός Αρχέλαος-Ανόρθωση Βόλου 59-62
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 14-17, 35-35, 46-45, 59-62
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Μάντζου 26(4), Μπουμπουλέντρα 9(1), Λάππα 5(1), Καρανικόλα 2, Ζαμάνη, Μπαγκλαρίδου 2, Ζαρκανέλα 8, Τσενεκίδου, Κιολέογλου 7(1).
Βόλος (Μπαντίδης-Καπουρνιώτης): Κουτσουνούρη 20(1), Σουλτάνη 19, Ταντουρφσκα 12(4), Τσιμπίδη, Μαγκλάρα 3, Αγαγιώτου 3(1), Μίχαλου 5(1), Μιχαηλίδου.

 

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολύμπια Λάρισας 69-72
Διαιτητές: Μαρτυγάκης-Πετράκης
Δεκάλεπτα: 15-14, 26-32, 39-40, 62-62(κ.α.), 69-72
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 12(2), Στεργίου 10(2), Γράψα Ευτ. 24(5), Σταμπή 7(1), Αντωνίου 4, Κουλακιώτη 2, Ντολοπούλου, Γράψα Ευαγ. 3(1), Πουρπουτίδου 3(1), Κανέλλογλου 2, Αλασχκάρ 2.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Αρτεμισίου 13, Χριστοφοράκη 13(3), Καρτσαμάρη 17, Καλφούντζου, Σαγώνα, Τζεμπελίκου 10, Τίγκα 19.

 

ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα 60-55
Διαιτητές: Σμπρίνης-Τσαπόγα
Δεκάλεπτα: 19-11, 34-28, 48-35, 60-55
ΜΕΝΤ (Σαμαρά): Αθανασιάδου 9, Παπαδοπούλου 12(1), Αθανασιάδου 9, Στεργίου 21(3), Παπαβασιλείου 9(3), Κανελλοπούλου 4, Καβακίδου, Βαλσαμοπούλου, Κλεισιάρη 5(1).
ΑΣ Πανόραμα(Διαβολεμένου-Ριτζαλέου): Παπαϊωάννου 19(2), Μπαξεβάνου 6(1), Βατσιτσίδου 2, Αργυρού, Γιαντσακλίδου 14(2), Βασλαματζή, Δαδαλη,  Παπαδοπούλου 11(2), Αποστολίδου, Νάκη 3(1).

 

Απόλλων Πτολ.-ΑΕ Πυλαίας 58-81
Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Πάνος
Δεκάλεπτα: 15-28, 26-42, 43-60, 58-81
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Βλαδίκα 27(5), Πισιάνη 5, Γκανάτσιου 7, Μεντεσίδου 5(1), Γεωργοπούλου, Ξενικάκη, Μάντσου 8, Σωματάκη 6.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Καραμπατζάκη 14, Λογδανίδου 7, Ιγγλέζου 12(2), Βαντσιούρη 13(3), Κωστανάκη 2, Σπανίδου 2, Στυλιανού 1, Καρβουνιάδου 9(1), Τσουμπερλή 5, Μαδαλιανίδου 4, Διαμαντοπούλου 5, Τσούπα 7(1).

 

Ιωάννινα ΣΚ-Πανσερραϊκός 29-79
Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ.-Κούρογλου
Δεκάλεπτα: 13-23, 18-38, 28-58, 29-79
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 1, Μπαρτζώκα 4, Γιωτίτσα 1, Δημητριάδου 7, Βλάχβεη 6(2), Βρασταμηνού 4, Καλαντζή 2, Μπεκρή, Ρίζου 2, Παπαδιά 2, Φερεντίδου, Γκλιναβού.
Πανσερραϊκός (Ρούλης Π.-Ρούλης Χ.): Καλαμπάκου 9(2), Νάστου 20(4), Μιχαηλίδου 6(1), Τζιμορώτα 9(1), Γκομπετζισβίλι 21, Μπακιρτζίδου 2, Δαμιανάκου 3(1), Χωλοπούλου 9(1), Μαραγκού.

 

Η βαθμολογία

1) Πανσερραϊκός         14     513-329     184
2) ΑΕ Πυλαίας    11     434-320     114
3) Βόλος    11     391-323     68
4) ΑΣ Πανόραμα         11     431-396     35
5) Παναθλητικός         10     392-222     170
6) Πάνθηρες Καβάλας 10     402-337     65
7) Πιερικός Αρχέλαος 10     380-435     -55
8) Αρης      10     359-415     -56
9) Ολύμπια Λάρισας    8       307-393     -86
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου       8       357-434     -77
11) ΜΕΝΤ 7       264-321     -57
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας  7       344-480     -136
13) ΣΚ Ιωάννινα         6       222-391     -169

* Παναθλητικός, ΑΕ Πυλαίας, ΣΚ Ιωάννινα, Ολύμπια Λάρισας, ΜΕΝΤ, Ανόρθωση Β. και Πάνθηρες Καβάλας έκαναν το ρεπό τους.

**ΜΕΝΤ και Παναθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 3/12)
Ανόρθωση Β. – Πάνθηρες Καβάλας
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος
ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Αρης-ΜΕΝΤ
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός
ΑΣ Πανόραμα-ΣΚ Ιωάννινα

 

Πηγή: ΕΟΚ