Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α2 μπάσκετ: Αποτελέσματα και βαθμολογίες (14η αγων.)

Το πρωτάθλημα της Α2 μπάσκετ γυναικών συνεχίστηκε την Κυριακή 4/2 με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής με σπουδαία παιχνίδια και στους δύο ομίλους.

 

1ος Όμιλος
Σπόρτιγκ-Ιωνικός ΝΦ 42-50
ΑΕΚ Περιστερίου-ΚΑΟ Μελισσίων 71-61
Αμύντας-Πορφύρας 65-40
Άμιλλα Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-59
Δαναοί Άργους-Προμηθέας Π. 69-37
Π. Φάληρο-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 41-55
Τερψιθέα-Αγ. Παρασκευή (ΑΝΑΒΟΛΗ)

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Σπόρτιγκ-Ιωνικός ΝΦ 42-50
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Ανδρ.-Κολίλας
Δεκάλεπτα: 11-13, 19-27, 28-45, 42-50
Σπόρτιγκ (Γιαννακάκου): Ρουσουνέλου 13(2), Παντέλη 17(2), Δεληγιάννη 2, Χαλικοπούλου 3, Σερέπα, Λέρη, Καρρά 7(1), Ιερωνυμάκη, Κατσιώνη.
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Καμπουράκη 17(3), Καραβέλη Μ. 5(1), Φουράκη 4, Καραγιάννη 6, Τσέρου, Καββαδά 14(4), Καραβέλη Κ. , Ζίου2, Βώλου, Κωνσταντίνου 2, Τζούβαλη, Καρούσου.

 

ΑΕΚ Περιστερίου-ΚΑΟ Μελισσίων 71-61
Διαιτητές: Οικονόμου-Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 18-18, 38-31, 50-45, 71-61
ΑΕΚ Περιστερίου (Παπαδέλος): Γαβαλά 6(2), Τζίβα 18(1), Καίσαρη 6(1), Χρηστάκη 17(3), Πανούτσου 2, Κοντογεώργου 12, Καλαντζή, Ράπτη 3(1), Μαλαπάνη 3(1), Τζίμη 4(1).
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Ανδρικοπούλου 6, Παναγιωτίδη 17(1), Τάρλα 8, Σκουμπάκη 3, Κούκη 10, Κυριακάκη 8, Κυρίaaδη 5(1), Καλογερία, Τσέλου, Παλαμάρη 3, Παρθενίου 1.

 

Δαναοί Άργους-Προμηθέας Π. 69-37
Διαιτητές: Αυγερινός-Ξηροκώστας
Διαιτητές:  18-9, 31-20, 50-23, 69-37
Δαναοί Άργους (Νώντας): Κυριάκου 8(1), Μπάλλα 12(1), Χρυσοστομίδου 11(1), Χελιώτη17, Σβορώνου 11, Ζαροκώστα 7(1), Δανούση 1, Μπενέκη 2, Τζαϊδα, Καββέζου.
Προμηθέας Π. (Νάκης): Μαρούντα 12(3), Ολυμπίου 4, Παυλάκη 4, Κολόκα 4, Μαρίνη 4, Φραγγέα 3, Παπαδοπούλου 4, Χατζηνικολάου, Ευσταθίου, Μιχέλλη 2, Δημοπούλου, Αρμένη.

 

Π. Φάληρο-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 41-55
Διαιτητές: Παπανικολάου-Χρήστου
Δεκάλεπτα: 9-12, 23-31, 30-42, 41-55
Π.Φάληρο (Ζέρβα): Σταθάκη 4, Κοτσιάφτη 12(1), Στεφανίδου 7(1), Λουκάτου 11, Σεριοπούλου 5(1), Διαμαντοπούλου 2,  Ακρίβου, Μανουσέλη, Ορφανοπούλου.
Δαφνη Αγ. Δημ. (Μπουμπούς): Παγώνη 3(1), Κατσαμούρη Μ. 8, Πατέρα, Μαγγίνα 15, Τσιχλάκη 8, Κούζουντζιτς 5, Ψωμά 9, Κατσαμούρη Χ. 6.

 

Αμύντας-Πορφύρας 65-40
Διαιτητές: Δημουλάς-Στραγαλινός
Δεκάλεπτα: 17-19, 34-23, 52-27, 65-40
Αμύντας (Δρακάκη): Κουτσιρίμπα 10, Καλομιτσίνη 13(3), Παπαρδέλα 12, Ντάνου, Κοντογιάννη 6 Μαργώνη 6, Βαρβιτσιώτη 2, Γεωργακοπούλου 4, Μαζαρακη 4, Πλυτά 6, Σιγάλα, Κωσταριδη.
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Ευμορφοπούλου 12, Τσιλιμπάρη 2, Ξενιτοπούλου, Μπαλαμπάνη 2, Ρουμπελάκη 9(1), Πετρή 2, Μεγαλούδη 2, Παπάζογλου 4, Αρχαγγελίδη 7(1), Παρθένη, Θανοπούλου.

 

Άμιλλα Περιστερίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-59
Διαιτητές: Δόβας-Κατσέλη
Δεκάλεπτα: 16-12, 31-30, 39-45, 56-59
Αμιλλα Περιστερίου (Γουναρά): Τζουγκράκη 11(2), Νίξινα 6, Καρανάσιου 5(1), Μούκα 14(2), Τραγουστή 8(1), Λυκούδη 6(1), Σταμουλου 4, Μάντη, Λιάσκου 2, Λυμπέρη, Σιγαλού.
Κρόνος Αγ. Δημ. (Τσαμπούρη – Παπαζαφειρόπουλος): Πατεράκη 23(1), Καμμένου 15(5), Τσαγκαροπούλου 2, Κλείτσα 5, Σταθοπούλου 7(1), Στολίγκα 4, Ανδρέου 3, Κοίλια, Τζέμη, Θεοδωροπούλου, Ζαφείρη.

 

Η βαθμολογία
1) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας         26     783-657     126
2) ΑΕΚ Περιστερίου     25     831-730     101
3) Αγία Παρασκευή     24     769-628     141
4) Δάφνη Αγίου Δημητρίου  24     781-660     121
5) Αμύντας 24     803-703     100
6) Μελίσσια        21     795-755     40
7) Παλαιό Φάληρο      21     707-754     -47
8) Τερψιθέα Γλυφάδα 20     782-665     117
9) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20     806-782     24
10) Δαναοί Αργους      18     731-783     -52
11) Σπόρτιγκ       18     694-774     -80
12) Αμιλλα Περιστερίου      18     682-797     -115
13) Πορφύρας    17     643-713     -70
14) Προμηθέας Πάτρας       15     574-980     -406

  • Τερψιθέα και Αγία Παρασκευή έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 11/2)
Πορφύρας-ΑΕΚ Περιστερίου
Μελίσσια-Αμιλλα Περιστερίου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Δαναοί Αργους
Προμηθέας Πάτρας-Τερψιθέα Γλυφάδα
Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Παλαιό Φάληρο
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Αμύντας

2ος Όμιλος
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος 31-69
Πανσερραϊκός-Πυλαία 73-70
Παναθλητικός-Απόλλων Πτ. 91-32
Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Ν.Ρ 53-49
Άρης-Ανόρθωση B. 69-73
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας, Πανόραμα

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός-Απόλλων Πτολ. 91-32
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Δώνης
Δεκάλεπτα: 24-3, 51-15, 74-19, 91-32
Παναθλητικός (Γυμνόπουλος-Παπαδόπουλος): Βασιλείου 5, Τσινέκε 18(2), Τσινασλανίδου 14, Ντάλα 18(4), Κοφινά 5(1), Καμπερίδου 5, Σύρπα 7, Παντώτη, Σεκούιλα 16(3), Σακκοράφα, Αδαμίδου 3(1), Ομο.
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Βλαδίκα 3, Πισιάνη, Γκανάτσιου 11, Μεντεσίδου 9, Γεωργοπούλου, Ξενικάκη, Μάντσου 5, Κρανιώτη 4, Σωματάκη.

 

Πανσερραϊκός-Πυλαία 73-70
Διαιτητές: Καρυπίδης-Γκαντίδης Μ.
Δεκάλεπτα: 8-21, 29-35, 42-44, 56-56(κ.α.), 64-64(α΄ παρ.), 73-70
Πανσερραϊκός (Πεχλιβάνος): Καλαμπάκου 12(3), Νάστου 21(1), Μιχαηλίδου 10(3), Γκομπετζισβίλι 14, Μπακιρτζίδου 11, Χωλοπούλου 5, Μαραγκού, Τζιαμπάζη, Μαριάνοβιτς.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Καραμπατζάκη 21(2), Λογδανίδου 15, Ιγγλέζου 6(1), Βαντσιούρη 12(2), Κωστανάκη 3(1), Κουράτορα 7(1), Σπανίδου, Καρβουνιάδου 6, Διαμαντοπούλου.

 

Ιωάννινα ΣΚ-Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 53-49
Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Πάνος
Δεκάλεπτα: 14-14, 25-29, 42-43, 53-49
Ιωάννινα ΣΚ (Τσιρώνης): Τσακτσίρα 4, Μπαρτζώκα 11(3), Κρητικού 12(1), Βρασταμηνού 2, Γιωτίτσα 12(2), Βλάχβεη 12(1), Μπεκρή, Ρίζου, Δημοπούλου, Παπαδιά.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Κυρκούσης): Τζήμου 4, Στεργίου 2, Γράψα Ευτ. 11(1), Σταμπή 13(3), Αντωνίου 2, Κουλακιώτη 5, Ντολοπούλου, Πουρπουτίδου 3(1), Γράψα Ευαγ., Κανέλλογλου 7, Αλασχκάρ 2.

 

Άρης-Ανόρθωση Βόλου 69-73
Διαιτητές: Γκαντίδης Θ.-Σιούλας
Δεκάλεπτα: 12-12, 34-32, 44-51, 69-73
Αρης (Κωτούλης): Μπαλτζή 9, Καλογήρου 7(1), Γιάνταη 11, Βλάχου 14, Εφραιμίδου, Τσιαρσιώτη, Μάντζιου, Κερασοβίτη 28(4).
Βόλος (Μπαντίδης): Κουτσουνούρη 16(1), Σουλτάνη 24, Ζήτη 4, Ταντουρόφσκα 17(3), Τσιμπίδη, Αρτεμισίου 5(1), Αγαγιώτου, Μίχαλου , Μιχαηλίδου 5(1), Ξενοφώντος 2.

 

Η βαθμολογία
1) Παναθλητικός        24        1004-482         522
2) Πανσερραϊκός        23        853-638           215
3) ΑΕ Πυλαίας 20        765-704           61
4) Ανόρθωση Βόλου          20        769-711           58
5) Πάνθηρες Καβάλας            19        713-581           132
6) Πιερικός Αρχέλαος 18        687-707           -20
7) ΑΣ Πανόραμα         17        659-647           12
8) ΜΕΝΤ          16        608-779           -171
9) Αρης            16        611-784           -173
10) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου           14        585-698           -113
11) ΣΚ Ιωάννινα          14        502-766           -264
12) Απόλλων Πτολεμαϊδας    12        563-822           -259

 

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 11/2)
Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ
Πιερικός Αρχέλαος-ΣΚ Ιωάννινα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Πανσερραϊκός
ΑΕ Πυλαίας-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: Αρης, Ανόρθωση Βόλου