Τα πάντα για το Γυναικείο Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Βόλλεϋ Handball Polo

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Σημαντικοί αγώνες για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε (7-8/1) και στους τέσσερις ομίλους.

1ος Όμιλος (11η αγωνιστική)
Πανιώνιος-Άρις Καλαμάτας 78-53
Πορφύρας – Δαναοί Άργους 49-43
Αμύντας-Αθηναϊκός 52-59
ΕΑ Προμηθέας-ΠκΑΟ Άμιλλα (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

Πανιώνιος ΓΣΣ –  Άρις Καλαμάτας 78-53
Διαιτητές:  Μπολάνος, Τσακγατζής
Δεκάλεπτα: 17-14, 39-26, 60-44, 78-53
Πανιώνιος  ΓΣΣ ( Παπαζαφειρόπουλος, Κωνσταντώνης):  Κριτσιδήμα 17(3), Πλώτα 2, Μαχλά Ν.,   Καμπισιούλη 2,   Γραμματικού 13(1),  Μαγγίνα 27,  Ηλιοπούλου,  Στακιά , Ανδρονικίδου 9(1), Μπιλλή, Γιανακούλια 2, Χατζηνικολή 6(2).
Άρις ΑΕΠΣ (Μπακογιάννης, Παπαδόπουλος):  Ευτυχιάκου 5, Μπάκου 3, Πολυχρονίδου 2, Κωνσταντινέα 2, Παπαδάκη , Χονδρουδάκη 20(4), Παπαδοπούλου 18(2), Σούτα 3.

Αμύντας – Αθηναϊκός 52-59
Διαιτητές: Καραπαπάς-Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-16, 20-28, 31-41, 52-59
Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα 4, Μαργώνη 8(1), Κοντογιάννη 6, Παπαρδέλα 21(1), Ντάνου 2, Μαζαράκη 4, Αθανασούλια, Βαρβιτσιώτη 7.
Αθηναϊκός (Γιαννουλάκης): Κουτσιρίμπα 6, Ρεντζεμπέρη 4, Κοίλια 4, Κεχαγιά 22(2), Καλαφάτη 1, Στεφανίδου 10, Τσίκα 4, Μάνου 8(1).

Πορφύρας – Δαναοί Άργους 49-43
Διαιτητές: Μυζάκη, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 11-10, 21-22, 32-33, 49-43
Πορφύρας (Οικονομόπουλος): Μπαλαμπάνη 3(1), Κοκκίνη 3, Μεγαλούδη 3(1), Μπουκουβάλα, Ρουμπελάκη 16(2), Μπάτσκα, Παρθένη 6, Μαργαρίτη 2, Κοντραφούρη 8, Αρχαγγελίδη, Τσιλιμπάρη 8, Προέδρου
Δαναοί Άργους (Βερβαινιώτης): Μπενέκη 2, Δανούση 13(3),Μπάλλα 3, Ζαροκώστα 4, Στρατή 2, Μαγκλάρη, Χρυσοστομίδου 8(1), Νάκο, Χελιώτη 11.

Η βαθμολογία

  1. Αθηναϊκός 19
    Αμύντας 18
    3. Δαναοί Αργους 18
    4. Αμιλλα 15
    5. Πανιώνιος 15
    6. Πορφύρας 14
    7. Ατρόμητος Πειραιά 11
    8. Αρις Καλαμάτας 10
    9. Προμηθέας Πάτρας 9
    *Προμηθέας και Αμιλλα έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 15/1)
Αρις Καλαμάτας-Προμηθέας Πάτρας
Αθηναϊκός-Πανιώνιος
Δαναοί Αργους-Αμύντας
Ατρόμητος Πειραιά-Πορφύρας
Ρεπό: Αμιλλα

2ος Όμιλος (9η αγωνιστική)
ΑΕΚ Περιστερίου-Ιωνικός Ν.Φ. 69-51
Αιγέας Χίου-Φοίνιξ Πειραιά 48-88
Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων 48-56
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-62

 

ΑΕΚ Περιστερίου – ΑΣ Ιωνικός ΝΦ 69-51
Διαιτητές: Οικονόμου Σάλτας
Δεκάλεπτα: 21-12 32-20 45-33 69-51
ΑΕΚ Περιστερίου (Κοσμίδης, Κάργιαννης):  Μαλαπάνη 4  Καλαντζή 6, Καίσαρη 14(2), Ράπτη 4, Γαβαλά 7(1), Νάου, Τασουλή,  Γιάκαλου, Κοντογεώργου 17(1), Παπαμαρκάκη 9(1) Τζίβα 8.
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος, Κούκης): Σούλη 2, Καραβελ΄΄η 3(1), Καμπουράκη 19(2), Γούναρη 14(1), Ψωμά, Καρούσου, Λέρη Κ. 3(1), Ζίου, Τζιώλου, Αντωνοπούλου, Λερη Ο. 10(1).

Αιγέας Χίου – Φοίνικας Πειραιά 48-88
Διαιτητές: Αλεξόπουλος Χ., Αλεξόπουλος Π.
Δεκάλεπτα: 16-23, 26-48, 33-67, 48-88
Αιγέας Χίου (Γιασεμής, Χαμέτης): Κοτσία  7(1), Δάνδουλα  15(1), Μαργαρίτη 9(1), Καλαφάτη, Ξενοκώστα 4, Αλασχκαρ  4, Βυζανιάρη, Μπουγιούκα, Βαττέ, Τσετσέρη 4, Αγγελοπούλου 2.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Καρελά 18, Ευμορφοπούλου  11(1), Βράκα 22(4), Λαουλάκου 11(3), Δανδουλάκη 25.

Τερψιθέα-Μελίσσια 48-56
Διαιτητές: Παπανικολάου Γιάν.-Μπερέτσος
Δεκάλεπτα: 10-13, 20-28, 37-41, 48-56
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κορδαλή 15, Ξενιτοπούλου, Στεριοπούλου 6, Κουζούκα 2, Λαμπράκη 12, Συγγρου 4, Τζέμη 6, Καντέλη 3, Σιδηροπουλου.
Μελίσσια (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 3(1), Βόσσου 10, Ανδρικοπούλου, Πατέρα 2, Κοιλιαρίδη 7, Κυριακάκη, Χιώτη 20, Κυρίδη 5, Τάρλα 1, Καλογερία 5, Σκουμπάκη 3(1), Παρθενίου.

Αγία Παρασκευή –Κρόνος Αγ.Δημ. 64-62
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος Β., Τερζής
Δεκάλεπτα: 14-16, 33-31, 51-48, 64-62
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης, Στρατής): Κακοσούρη, Χατήρα 9, Κυρκοπούλου, Ακρίβου 4, Ευαγγελάτου 15(4), Πολιτοπούλου 5, Αραβανή, Τσέρου 18(2), Καράμπελα 1, Γρίσπου 12(2), Κοντογιωργάκη, Σινάνογλου.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Νικολαϊδου, Τσιαντής): Δερμιτζάκη, Διαμαντοπούλου, Τσιμπίδη, Καμμένου 9(3), Γεωργακοπούλου 3(1), Τσαγκαροπούλου 2, Καλομιτσίνη 6(1), Κριμιτζά 7, Μπλιθικιώτη 15(2), Τσάμη 4, Δραματινού, Γιαμπάνη 16(1).

Η βαθμολογία

  1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16
    Αγία Παρασκευή 15
    3. ΚΑΟ Μελισσίων 14
    4. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 14
    5. Φοίνικας Πειραιά  13
    6. ΑΕΚ Περιστερίου  13
    7. Τερψιθέα Γλυφάδα 12
    8. Αιγέας Χίου 8
    * ΚΑΟ Μελισσίων και Αιγέας Χίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 15/1)
Φοίνικας Πειραιά-Τερψιθέα Γλυφάδα
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Αιγέας Χίου
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Αγία Παρασκευή
ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΚ Περιστερίου

3ος Όμιλος (11η αγωνιστική)
Αστέρας-Απόλλων Καλαμαριάς 53-59
Ολύμπια Λάρ.-Άρης 31-76
Ιωάννινα ΣΚ-Απόλλων Πτολεμαϊδας 65-43
Λασσάνης-Αναγέννηση Ν.Ρ. (0-20 α.α.)
Ρεπό: ΧΑΝΘ

 

Ολύμπια Λάρισας-Άρης 31-76
Διαιτητές: Παπαγιώτης-Γεωργουσόπουλος
Δεκάλεπτα: 7-20, 15-36, 24-61, 31-76
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα, Τζεμπελίκου 5, Χριστοφοράκη, Καρτσαμάρη 4, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 3, Τίγκα 4, Κουτσουνούρη 9(1), Σταυροπούλου 4.
Αρης (Τσαμπούρη-Λέκος): Παρακεντέ, Καρβουνιάδου, Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 8, Τσιαρσιώτη 4(1), Κουμαντσιώτου 4, Παπαϊωάννου 6, Καλόγηρου, Δροσούνη 12, Νάστου 21(4), Μιχαηλίδου 13, Ιγγλέζου 6(2).

Αστέρας Καβάλας-Απόλλων Καλαμαριάς 53-59
Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 8-15, 25-31, 31-40, 53-59
Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης-Δημητριάδης): Γενημαχαλέλη 7, Φραγκάκη 2, Καραγεωργίου, Βλαστού, Μιχαηλίδου, Ιωακειμίδου 2, Τσίλι 2, Γαϊτάνη 24(2), Ζορμπαλά 10, Αντριέφσκα 4, Παπανικολάου, Λάλλα 2.
Απόλλων Καλαμαριάς(Κασικτσόγλου): Μαραβέγια 16(2), Δημητροπούλου 10(2), Καραχρήστου, Σακκά, Τσιμτσώνη, Σένκα 11(2), Μιχαηλίδου 4(1), Ασλανίδου 2, Γιαντσακλίδου 16(2).

ΣΚ Ιωάννινα-Απόλλων Πτολεμαΐδας 65-43
Διαιτητές: Χάνος-Νικολαϊδης
Δεκάλεπτα: 17-15, 33-27, 52-30, 65-43
ΣΚ Ιωάννινα (Αυγερινός): Ξανθοπούλου 19(2), Ντόκου 13(3), Μάντζιου Ε. 10(2), Τσαχτσίρα, Φαγογένη, Βρασταμηνού, Δημητριάδη 7(1), Παπαδιά 2, Δημοπούλου, Παπαδοπούλου 14, Μάντζιου Α., Πανούτσου.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου Μ., Κοτζαϊτση 20(3), Διπλάρη 1, Πισιάνη 2, Σαρβάνη 4, Καρακατσάνη 2, Μάντσου Χ. 1, Βλαδίκα 3(1), Γκανάτσιου 2, Γεωργοπούλου 8(2).

Η βαθμολογία

  1. Αρης 20
    2. ΣΚ Ιωάννινα 16
    3. Ολύμπια Λάρισας 16
    4. Απόλλων Καλαμαριάς 15
    5. Απόλλων Πτολεμαϊδας 15
    6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14
    7. Αστέρας Καβάλας 14
    8. ΧΑΝΘ 13
    9. Λασσάνης Κοζάνης 8

*Ο Λασσάνης Κοζάνης έχει ένα μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 15/1)
Αρης-Λασσάνης Κοζάνης
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Αστέρας Καβάλας
ΧΑΝΘ-ΣΚ Ιωάννινα
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

4ος Όμιλος (11η αγωνιστική)
Νεάπολη-Ηρακλής 41-63
ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος 40-65
ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας 68-64 (παρ.)
Πανόραμα-Ασπίς 2011 58-53
Ρεπό: Πανσερραϊκός

 

ΑΓΕ Πιερίας-Πιερικός Αρχέλαος 40-65
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Μπαζάκας
Δεκάλεπτα: 3-22, 24-31, 31-50, 40-65
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Στεφανίδου 5 (1), Τσενεκίδου 8 (1), Μπεκιάρη 8 (2), Κουρτέση, Ηλιάδου, Τσιαλιαμάνη 12, Δόβα 1, Γιαλίδου 3 (1), Μελικίδου, Μυστρίδου 1, Καραχαρίση 2, Τόκα.
Πιερικός Αρχέλαος (Φώτας): Στράτου 4, Τελίδου 31 (7), Μάντη 2, Ζαμάνη 4, Καρανικόλα 2, Παπαζιώγα 6, Λάππα 8, Μπουμπουλέντρα, Κιολέογλου 2, Παντζιάλα 2, Ζαρκανέλα 2, Πιπερίδου 2.

ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης 58-53
Διαιτητές: Δημούδης-Τογανίδου
Δεκάλεπτα: 17-20, 30-31, 46-44, 58-53
ΑΣ Πανόραμα (Διαβολεμένου): Κουλαρτσά 2, Τσαλή 13(2), Ριτζαλέου 1, Καλογρίδου 6, Κανέλλογλου, Βαρδαλή, Ζουμπούλη 7, Βατσιτσίδου 17(1), Τζηρίνη, Βασλαματζή 12.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Τονικίδου 2, Καραλίδου Σ. 14(1), Μπουτσούκη 11(3), Βασιλειάδου Δομ., Βασιλειάδου Δεσ. 13(3), Πετρίδου 10, Καραλίδου Β. 3(1).

ΠΚ Νεάπολης-Ηρακλής 41-63
Διαιτητές: Αθανασιάδης Βλ.-Δώνης
Δεκάλεπτα: 6-19, 20-33, 27-51, 41-63
ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Παράσχου 11(1), Μήτα, Παπαγιαννίτση, Θωμαΐδου 3, Αργυρού 2, Ιακωβίδου, Παπαδοπούλου, Ανδρονίκου, Κυριακού 2, Αγγελακίδου 15(3), Τσολακίδου 8.
Ηρακλής (Γιάνναρος-Κολοκυθάς): Τσουμπερλή 15, Μανούση, Πάπα 2, Γιαννούδη, Παπαροϊδάμη 10, Κατσαρέα 4, Μαναβή, Πατούνη 11(3), Ουζούνη 10, Λογδανίδου 11(1), Νικοδήμου, Σωτηρέλη.

ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας 68-64 (παρ.)
Διαιτητές: Γκαρτζονίκας-Κοντοστάθης
Δεκάλεπτα: 13-20, 21-40, 43-51, 60-60(κ.α.), 68-64 (παρ.)
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Σπανίδου 2, Μαργέτη Μ., Στυλιανού, Διαμαντοπούλου 6, Μαγδαλιανίδου 2, Βαντσιούρη 16, Κουράτορα 17(5), Καραμπατζάκη 25(1).
Πάνθηρες Καβάλας (Αστεριάδης-Λογοθέτης): Πενέλη 5(1), Μαμαλίγκατζη 7(1), Μουταφίδου, Κανελλοπούλου, Γιαχολλάρι 16(2), Παναγιωτίδου 6, Τσάντα 9(1), Τριανταφύλλου 2, Λυκάκη 4, Πετρουσέφσκα 15.

Η βαθμολογία

  1. Ηρακλής 19
    2. Πιερικός Αρχέλαος 17
    3. Πανσερραϊκός 16
    4. ΑΕ Πυλαίας 16
    5. ΑΣ Πανόραμα 16
    6. Πάνθηρες Καβάλας 15
    7. Ασπίδα Ξάνθης 12
    8. ΠΚ Νεάπολης 11
    9. ΑΓΕ Πιερίας 10

    Η επόμενη αγωνιστική (12η, 15/1)
    Πιερικός Αρχέλαος-ΠΚ Νεάπολης
    Πάνθηρες Καβάλας-ΑΓΕ Πιερίας
    Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας
    Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα
    Ρεπό: Ηρακλής

 

Πηγή: ΕΟΚ